VLetenky

Jersey a Londýn s Easy Jet za 140 EUR

Cestovateľov zo severného a stredného Slovenska, preferujúcich trošku vyšší štandard služieb nízkonákladových aerolínii, azda upúta pozvánka na spoločnú návštevu pozoruhodného britského ostrova Jersey (v Lamanšskom prielive) a famóznej metropoly Spojeného kráľovstva v réžii tamojšej leteckej spoločnosti Easy Jet (s odletom z poľského Krakova).

Impresívne Jersey a po ceste súčasne svetový Londýn možno vzhliadnuť za 140 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska. Lety bude potrebné v priebehu rezervácie postupne popridávať po jednotlivých segmentoch v rámci jednej letenky tak, aby administratívny poplatok za platbu kartou bol započítaný len raz (do celkovej ceny sa zarátava bez ohľadu na počet segmentov či cestujúcich).

Priama linka leteckej spoločnosti Easy Jet z medzinárodného letiska Jána Pavla II. v Krakove (KRK) do londýnskeho leteckého prístavu Southend (SEN) bude prevádzkovaná od 17. júna 2013 so štyrmi rotáciami za týždeň (1-34–7, tzn. letové dni pondelok, streda, štvrtok a nedeľa).

Príkladom rezervácie cesty môže byť let z Krakova (KRK) na Londýn-Southend (SEN) v termíne 17.06.-24.06.2013 s pokračovaním ďalej z londýnskeho Southendu (SEN) na ostrov Jersey (JER) v dátumoch 17.06.-21.06.2013 (t.j. 3-dňový stop na prehliadku Londýna po ceste naspäť).

Pri dlhšom pobyte v Británii pri uvedenej kombinácii (Jersey a Londýn) na začiatku leta alebo na začiatku jesene sa dá dosiahnuť aj o niečo nižšia cena spiatočných leteniek.

Cestovný itinerár:
17.06.2013 Krakov (KRK) – Londýn-Southend (SEN) 10:50-12:10 (U2 7430) za 40 EUR
17.06.2013 Londýn-Southend (SEN) – Jersey (JER) 19:15-20:15 (U2 0725) za 30 EUR
21.06.2013 Jersey (JER) – Londýn-Southend (SEN) 14:30-15:35 (U2 0726) za 25 EUR
24.06.2013 Londýn-Southend (SEN) – Krakov (KRK) 07:00-10:20 (U2 7429) za 45 EUR

Rezervácia letenky:
Krakov – Londýn – Jersey za 140 EUR

Jersey

Atraktívne Jersey, jeden z Channel Islands (alebo tzv. Normanských ostrovov), leží v už spomenutom Lamanšskom prielive – približne 20 km západne od pobrežia francúzskej Normandie (od polostrova Cotentin), okolo 60 km severne od Bretónska (Francúzsko) a zhruba 160 km južne od brehov materskej Veľkej Británie. Po prílete na letisko Jersey Airport Vás privíta nápis v miestnom pôvodnom dialekte zvanom “Jèrriais” (alias jerseyčtina – zmes starej severčiny, francúzštiny, bretónčiny a angličtiny), ktorý však ustúpil oficiálnym rečiam ako anglický a francúzsky jazyk.

Kúzelné pláže i impozantný hrad na prílivovom ostrove

Príťažlivé Jersey sa vyznačuje dlhými piesočnatými plážami v južnej časti, magickými dunami v západnej partii a viacmenej skalnatým severnými brehmi s dramatickými útesmi na severe. Príjemný Saint Helier, administratívne centrum Jersey, nájdete v centrálnej oblasti južného pobrežia. V jeho blízkosti narazíte na majestátny Elizabeth Castle, situovaný na neďalekom “prílivovom ostrove”, dostupný “obojživelníkom” alebo počas odlivu “po súši” (v rámci cca 15-minútovej prechádzky – svojím charakterom trochu pripomínajúci “neďaleký” francúzsky zámoček Mont Saint-Michel v Normandii).

Excelentné pobrežné pásmo s ďalšou očarujúcou pevnosťou

K veľmi fotogenickým miestam patria tiež mys La Corbière s pôvabným majákom (na juhozápade) a neďaleká La Rocco Tower (v regióne St. Ouen’s Beach v neveľkej vzdialenosti od letiska), kde sa prakticky dostanete iba pešo v priebehu odlivu (od jesene 2013 tu bude možné i prenocovať). V oblasti St. Ouen na severozápade naďabíte na divoké pobrežné skalné formácie a piesočnatú pláž v lokalite Plémont. Nevynechajte ani pôvabný najsevernejší bod Jersey s názvom Ronez Point. Na záver si nechajte to najlepšie – bonbónik v podobe fantastického zámku Mont Orgueil (Gorey Castle), ktorý Vás očakáva na západe Jersey v blízkosti pohodového rovnomennného prístavného mestečka Gorey.

0