VLetenky

Japonsko s Xiamen Airlines od 371 EUR

Tokio
Fotogenický tokijský “Shibuya Crossing” (foto: Rs1421/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na návštevu krajiny vychádzajúceho Slnka v chladnejšom období máte možnosť využiť pozvánku spoločnosti Xiamen Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do japonskej metropoly Tokio sú v predaji za 371 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. V cene 374 EUR sa dá letieť takisto do Osaky.

Tarifné podmienky určujú odlety do 31. januára 2016, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v období od začiatku novembra do konca januára 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Japonska môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 21. decembra 2015 s návratom z japonského Tokia (TYO) dňa 14. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Tokio za 371 EUR (21.12.2015-14.01.2016)
Viedeň – Tokio za 371 EUR (07.12.-17.12.2015)

Viedeň – Osaka za 374 EUR (21.12.2015-14.01.2016)
Viedeň – Osaka za 374 EUR (07.12.-17.12.2015)

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku vcelku ekonomicky vychádza pri nákupe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky najmä pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Relatívne rozumnou náhradou ostávajú však i diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou nazvanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozvoj nízkonákladovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však určite padnú na úžitok low costové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Rušné Tokio

Nesmierne uponáhľané 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás očakáva v centrálnej partii najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej sa tiesni zhruba 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam planéty. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s nádherným chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a prekrásne osvetleným Shinjuku.

Pulzujúca Osaka

V gigantickej mestskej aglomerácii Osaky (položenej viac ako 500 km juhozápadne od Tokia) nájdete okolo 18 miliónov obyvateľov. Taktiež ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rôzne historické pamiatky, z ktorých najvýznamnejšou bude pravdepodobne vynikajúci zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže drvivá väčšina zničených a poškodených budov bola znovu postavená. Pokiaľ máte záujem trošku oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa i v oblasti ostrova Miyajima v neskutočne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Atraktívne Kjúšú

Pútavá Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť celkom dobrým východiskovým bodom aj k “obhliadke” neveľmi vzdialenej krajiny s názvom Južná Kórea. Od impresívneho Kórejského polostrova Vás oddeľuje niekoľko hodín lodnou dopravou. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej časti spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje odlišnou klímou na rozdiel od zostávajúcich ostrovov, čo však môže byť výhodou v najteplejších (aj najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najpríťažlivejšie (aj najmenej) osídlené územie Japonska Vás okúzli divokou prírodou chránenou v skvelých národných parkoch, ako i autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa radia Sapporo a Hakodate. Ak sa rozhodnete zamieriť po zemi (lodnou dopravou za nevábnu sumu) i na neďaleký ruský Sachalin, nevynecháte najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fantastická tropická Okinawa

Pokiaľ si budete chcieť pozohrievať kosti v teplejšom podnebí, vyberte sa na impresívne súostrovie Okinawa. Za “neveľký peniaz” (nielen na japonské pomery) sem doputujete s už spomínanými nízkonákladovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Nahy na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na čarokrásny Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0