VLetenky

Japonsko s Xiamen Airlines od 356 EUR

Tokio
Panoramatický výhľad na japonskú metropolu z Tokyo Sky Tree (foto: T.Kiya/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Krajinu vychádzajúceho Slnka možno navštíviť (krátkodobo za výhodnejšiu sumu) v rámci skôr spomínaného tarifu spoločnosti Xiamen Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do japonskej metropoly Tokio sa predávajú za 356 EUR s odletom zo spomínaného letiska pri aplikovaní kupónu “SCHNAPP@20” oprávňujúceho na zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 376 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 28. októbra.

Tarifné podmienky v kombinácii s uplatneným promokódom stanovujú odlety do 31. januára 2016, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 28. októbra. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä s (odletmi) v priebehu novembra a decembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Japonska nech bude napr. byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. novembra 2015 s návratom z japonského Tokia (TYO) dňa 19. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Tokio za 356 EUR (09.11.-19.11.2015 s promokódom / 376 EUR pred zľavou)
Viedeň – Osaka za 359 EUR (09.11.-19.11.2015 s promokódom / 379 EUR pred zľavou)

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku celkom ekonomicky vychádza pri nákupe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky hlavne pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Pomerne rozumnou náhradou zostávajú však aj diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou nazvanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozvoj low costovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však istotne padnú na úžitok nízkonákladové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Pulzujúce Tokio

Nesmierne uponáhľané 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás čaká v centrálnej časti najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej sa tiesni približne 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam zemegule. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s prekrásnym chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a nádherne osvetleným Shinjuku.

Rušná Osaka

V gigantickej mestskej aglomerácii Osaky (situovanej vyše 500 km na juhozápad od Tokia) nájdete okolo 18 miliónov obyvateľov. Taktiež ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rozličné historické pamiatky, z ktorých najdôležitejšou bude zrejme výborný zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže drvivá väčšina zničených a poškodených budov bola nanovo postavená. Ak máte záujem trochu oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa aj v oblasti ostrova Miyajima v nesmierne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Pútavé Kjúšú

Atraktívna Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť vcelku dobrým východiskovým bodom i k “obhliadke” neveľmi vzdialenej krajiny pod názvom Južná Kórea. Od pôsobivého Kórejského polostrova Vás delí niekoľko hodín lodnou dopravou. Pokiaľ sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej partii spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje odlišnou klímou na rozdiel od ostávajúcich ostrovov, čo však môže byť výhodou v najteplejších (i najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najpôvabnejšie (i najmenej) osídlené územie Japonska Vás očarí divokou prírodou chránenou v úžasných národných parkoch, ako aj autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa zaraďujú Sapporo a Hakodate. Pokiaľ sa rozhodnete zavítať po zemi (lodnou dopravou za nevábnu sumu) aj na neďaleký ruský Sachalin, neobídete najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fascinujúca tropická Okinawa

Ak si budete chcieť poohrievať kosti v teplejšom podnebí, vydajte sa na pôsobivé súostrovie Okinawa. Za “neveľký peniaz” (nielen na japonské pomery) sem docestujete s už spomínanými low costovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Nahy na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na nádherný Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0