VLetenky

Japonsko s Turkish Airlines od 424 EUR

Icukušima
Fotogenická plávajúca svätyňa Icukušima neďaleko Hirošimy (foto: Floyd Manzano/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na letnú návštevu krajiny vychádzajúceho Slnka možno vyraziť s najlepšou európskou aerolíniou (podľa Skytrax) – spoločnosťou Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do japonského Tokia sa dajú kúpiť za 320 GBP (alebo v prepočte cca 424 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety do 26. júna 2015 (s výnimkou odletov 26.03.-03.04.2015 a návratov 05.04.-12.04.2015), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 28. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. s odletmi v čase od začiatku februára do konca júna 2015 s výnimkou uvedeného blackoutu počas veľkonočného obdobia).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Japonska nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 26. júna s návratom z japonského Tokia (TYO) dňa 10. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Tokio za 320 GBP (26.06.-10.07.2015)
Viedeň – Tokio za 438 EUR (rezervácia v AJ)
Viedeň – Tokio za 442 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Tokio za 445 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Tokio za 12635 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku vcelku ekonomicky vychádza pri nákupe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky najmä pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Relatívne rozumnou náhradou zostávajú však aj diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou nazvanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozvoj nízkonákladovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však určite padnú na úžitok low costové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Rušné Tokio

Neskutočne uponáhľané 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás očakáva v centrálnej partii najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej sa tiesni zhruba 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam zemegule. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s nádherným chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a nádherne osvetleným Shinjuku (viď obrázok).

Pulzujúca Osaka

V gigantickej mestskej aglomerácii Osaky (položenej viac ako 500 km juhozápadne od Tokia) nájdete okolo 18 miliónov obyvateľov. Rovnako ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rôzne historické pamiatky, z ktorých najdôležitejšou bude pravdepodobne výborný zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže drvivá väčšina zničených a poškodených budov bola znovu postavená. Pokiaľ máte záujem trochu oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa aj v oblasti ostrova Miyajima v neskutočne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Pútavé Kjúšú

Lákavá Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť celkom dobrým východiskovým bodom aj k “obhliadke” neveľmi vzdialenej krajiny pod názvom Južná Kórea. Od impresívneho Kórejského polostrova Vás oddeľuje niekoľko hodín lodnou dopravou. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej časti spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje rozdielnou klímou na rozdiel od zvyšných ostrovov, čo však môže byť výhodou v najteplejších (a najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najpríťažlivejšie (i najmenej) osídlené územie Japonska Vás okúzli divokou prírodou chránenou v skvelých národných parkoch, ako aj autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa radí Sapporo a Hakodate. Ak sa rozhodnete zavítať po zemi (lodnou dopravou za nevábivú sumu) aj na neďaleký ruský Sachalin, neobídete najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fantastická tropická Okinawa

Pokiaľ si budete chcieť poohrievať kosti v teplejšom podnebí, vyberte sa na impresívne súostrovie Okinawa. Za “neveľký peniaz” (nielen na japonské pomery) sem doputujete s už spomínanými nízkonákladovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Nahy na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na čarokrásny Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0