VLetenky

Japonsko s KLM od 510 EUR

Tokio
Neskutočne fotogenický “Shibuya Crossing” v japonskom Tokiu (foto: Guwashi999/Flickr/CC BY 2.0)

Do krajiny vychádzajúceho Slnka sa majú možnosť vybrať nielen cestovatelia z východnejších oblastí Slovenska s ponukou holandskej aerolínie KLM a partnerov z aliancie Sky Team (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do japonského hlavného mesta Tokio kúpite za 510 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 22.04.-22.06. a 21.08.-15.12.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 25. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája a júna 2016.

Príklady rezervácii:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Japonska nech bude napr. odlet z Košíc (KSC) dňa 14. júna s návratom z Tokia (TYO) dňa 1. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Tokio za 510 EUR (14.06.-01.07.2016)
Košice – Tokio za 540 EUR (rezervácia v SJ)
Košice – Tokio za 14332 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku vcelku ekonomicky vychádza pri kúpe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky najmä pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Relatívne výhodnou náhradou zostávajú však aj diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou nazývanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozvoj nízkonákladovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však určite padnú na úžitok low costové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Pulzujúce Tokio

Nesmierne uponáhľané 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás čaká v centrálnej časti najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej sa tiesni približne 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam planéty. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s prekrásnym chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a nádherne osvetleným Shinjuku.

Rušná Osaka

V obrovitej mestskej aglomerácii Osaky (situovanej vyše 500 km juhozápadne od Tokia) nájdete okolo 18 miliónov obyvateľov. Takisto ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rozličné historické pamiatky, z ktorých najvýznamnejšou bude zrejme vynikajúci zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže drvivá väčšina zničených a poškodených budov bola opäť postavená. Ak máte záujem trošku oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa i v oblasti ostrova Miyajima v neskutočne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Pútavé Kjúšú

Lákavá Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť celkom dobrým východiskovým bodom aj k “obhliadke” neveľmi vzdialenej krajiny pod názvom Južná Kórea. Od impresívneho Kórejského polostrova Vás oddeľuje zopár hodín lodnou dopravou. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej časti spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje odlišnou klímou na rozdiel od zvyšných ostrovov, čo však môže byť výhodou v najteplejších (aj najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najpôvabnejšie (i najmenej) osídlené územie Japonska Vás očarí divokou prírodou chránenou v úžasných národných parkoch, ako aj autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa zaraďujú Sapporo a Hakodate. Pokiaľ sa rozhodnete zamieriť po zemi (lodnou dopravou za nelákavú sumu) aj na neďaleký ruský Sachalin, nevynecháte najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fascinujúca tropická Okinawa

Ak si budete chcieť pozohrievať kosti v teplejšom podnebí, vydajte sa na impresívne súostrovie Okinawa. Za “neveľký peniaz” (nielen na japonské pomery) sem docestujete s už spomínanými nízkonákladovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Naha na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na nádherný Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0