VLetenky

Japonsko s KLM od 282 EUR

Shinjuku
Efektne osvetlená, neskutočná tokijská moderná štvrť Shinjuku (foto: Dan DeChiaro/Flickr)

Zaujímavý tarif holandskej aerolinky KLM (v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami) láka na návštevu krajiny vychádzajúceho Slnka aj počas letných prázdnin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do japonského Tokia kúpite za 282 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety s výnimkou blackoutu 17.12.-30.12.2014, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve hlavne od januára do septembra 2014 (vrátane prázdninového obdobia).

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do Japonska nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 1. júla s návratom z japonského Tokia (TYO) dňa 16. júla 2014.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Tokio za 282 EUR (01.07.-16.07.2014)

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku vcelku ekonomicky vychádza pri nákupe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky najmä pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Relatívne rozumnou náhradou zostávajú však i diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou pomenovanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozmach nízkonákladovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však určite padnú na úžitok low costové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Pulzujúce Tokio

Neuveriteľne uponáhľané 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás očakáva v centrálnej partii najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej nájdete zhruba 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam planéty. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s nádherným chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a nádherne osvetleným Shinjuku (viď obrázok).

Rušná Osaka

V gigantickej mestskej aglomerácii Osaky (položenej viac ako 500 km na juhozápad od Tokia) sa tiesni okolo 18 miliónov obyvateľov. Takisto ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rôzne historické pamiatky, z ktorých najdôležitejšou bude pravdepodobne výborný zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže drvivá väčšina zničených a poškodených budov bola znovu postavená. pokiaľ máte záujem trochu oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa aj v oblasti ostrova Miyajima v nesmierne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Atraktívne Kjúšú

Pútavá Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť vcelku dobrým východiskovým bodom aj k prehliadke neveľmi vzdialenej krajiny pod názvom Južná Kórea. Od pôsobivého kórejského polostrova Vás delí niekoľko hodín lodnou dopravou. Pokiaľ sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej partii spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje rozdielnou klímou na rozdiel od zvyšných ostrovov, čo však môže byť veľkou výhodou v najteplejších (a najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najkrajšie (aj najmenej) osídlené územie Japonska Vás okúzli divokou prírodou chránenou v skvelých národných parkoch, ako i autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa radia Sapporo a Hakodate. Ak sa rozhodnete zavítať po zemi (lodnou dopravou za nelákavú cenu) aj na neďaleký ruský Sachalin, neobídete najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fantastická tropická Okinawa

Pokiaľ si budete chcieť poohrievať kosti v teplejšom podnebí, vyberte sa na impresívne súostrovie Okinawa. Za “neveľký peniaz” (nielen na japonské pomery) sem doputujete s už spomínanými low costovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Nahy na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na prekrásny Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0