VLetenky

Japonsko s Japan Airlines od 370 EUR

Mount Fuji
Mount Fuji alias Fuji-san (3776 m), najvyššia hora Japonska (foto: Ron Reiring/Flickr/CC BY 2.0)

Návštevu krajiny vychádzajúceho Slnka možno podniknúť pri využití tarifu miestnej spoločnosti Japan Airlines (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky do Tokia kúpite za 278 GBP (alebo v prepočte cca 370 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 30.12.2014-31.03.2015, 16.04.-15.06.2015 a 06.09.-31.10.2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 1. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu februára a marca 2015 (a za príplatok aj počas jarných a jesenných mesiacov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Japonska nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 17. marca s návratom z japonského Tokia (TYO) dňa 24. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Tokio za 278 GBP (17.03.-24.03.2015)
Praha – Tokio za 377 EUR (rezervácia v AJ)
Praha – Tokio za 382 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Tokio za 384 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Tokio za 10875 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku celkom ekonomicky vychádza pri nákupe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky hlavne pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Pomerne rozumnou náhradou ostávajú však i diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou nazvanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozvoj low costovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však istotne padnú na úžitok nízkonákladové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Uponáhľané Tokio

Neskutočne pulzujúce 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás čaká v centrálnej časti najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej nájdete približne 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam planéty. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s prekrásnym chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a prekrásne osvetleným Shinjuku (viď obrázok).

Rušná Osaka

V obrovitej mestskej aglomerácii Osaky (situovanej vyše 500 km na juhozápad od Tokia) sa tiesni okolo 18 miliónov obyvateľov. Takisto ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rozličné historické pamiatky, z ktorých najvýznamnejšou bude zrejme vynikajúci zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže prevažná väčšina zničených a poškodených budov bola opäť postavená. Ak máte záujem trošku oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa aj v oblasti ostrova Miyajima v nesmierne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Atraktívne Kjúšú

Pútavá Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť vcelku dobrým východiskovým bodom aj k “obhliadke” neveľmi vzdialenej krajiny pod názvom Južná Kórea. Od pôsobivého Kórejského polostrova Vás delí niekoľko hodín lodnou dopravou. Pokiaľ sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej partii spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje inou klímou na rozdiel od zvyšných ostrovov, čo však môže byť výhodou v najteplejších (a najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najpôvabnejšie (aj najmenej) osídlené územie Japonska Vás očarí divokou prírodou chránenou v úžasných národných parkoch, ako aj autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa zaraďujú Sapporo a Hakodate. Pokiaľ sa rozhodnete zavítať po zemi (lodnou dopravou za nelákavú sumu) aj na neďaleký ruský Sachalin, nevynecháte najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fascinujúca tropická Okinawa

Ak si budete chcieť pozohrievať kosti v teplejšom podnebí, vydajte sa na pôsobivé súostrovie Okinawa. Za “neveľký peniaz” (nielen na japonské pomery) sem docestujete s už spomínanými low costovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Nahy na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na nádherný Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0