VLetenky

Japonsko s Iberiou od 166 EUR

Tokio
Neuveriteľne fotogenický “Shibuya Crossing” v japonskom Tokiu (foto: StockSnap/Pixabay/CC0)

Do krajiny vychádzajúceho Slnka sa majú príležitosť vydať (najmä skúsenejší cestovatelia) so zaujímavým tarifom spoločnosti Iberia z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do japonského hlavného mesta Tokio sú v predaji za 166 EUR s odletom z belgického Bruselu a návratom do nemeckého Frankfurtu.

V cene 215 EUR sa dá zvoliť i návrat na viedenské letisko (t.j. routing Brusel – Tokio – Viedeň). V sume 238 EUR poletíte do Tokia z rakúskej Viedne pri návrate do Frankfurtu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 18. októbra do 18. decembra 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v závislosti od konkrétneho zvoleného routingu predovšetkým (s odletmi) v priebehu novembra 2016.

Príklady rezervácii:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Bruselu (BRU) dňa 1. novembra s návratom z Tokia (TYO) do Frankfurtu (FRA) dňa 16. novembra 2016 (za 166 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Bruselu (BRU) dňa 1. novembra s návratom z Tokia (TYO) do Viedne (VIE) dňa 16. novembra 2016 (za 215 EUR).

Iný príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 31. októbra s návratom z Tokia (TYO) do Frankfurtu (FRA) dňa 16. novembra 2016 (za 238 EUR).

Rezervácia letenky:
Brusel – Tokio – Frankfurt za 166 EUR (01.11.-16.11.2016)
Brusel – Tokio – Frankfurt za 183 EUR (rezervácia v SJ / kalendár termínov)
Brusel – Tokio – Frankfurt za 4811 CZK (rezervácia v ČJ)

Brusel – Tokio – Viedeň za 215 EUR (01.11.-16.11.2016 / kalendár termínov)
Viedeň – Tokio – Frankfurt za 246 EUR (31.10.-16.11.2016)

Positioning flights po Európe

Positioning flights do Belgicka

I keď belgická metropola Brusel sa na prvý pohľad môže zdať trošku od ruky, možno sa sem dopraviť za celkom rozumný peniaz. Letecký prískok do belgickej metropoly sa dá uskutočniť s low costovými leteckými spoločnosťami Ryanair a (alebo) Wizzair, ktorí na bruselské letiská prevádzkujú lety z Bratislavy, z maďarskej Budapešti, z českej Prahy a z poľského Krakova.

V globále najčastejšie a ekonomicky najdostupnejšie spojenia z našich končín vychádzajú na bruselské nízkonákladové letisko v Charleroi s odletom z Budapešti. Ceny leteniek spoločnosti Ryanair z Bratislavy a z poľského Krakova (do rovnakého leteckého prístavu) sú vo všeobecnosti o máličko vyššie a o niečo horšou bude i frekvencia spojení, padnúť vhod však môže aj linka z Prahy.

Letecký prískok do Nemecka

Positioning flights do Frankfurtu máte možnosť podniknúť s Wizz Air, ktorý operuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc). Ďalšou variantou zostáva letecká spoločnosť Niki/Air Berlin na trase z viedenského leteckého prístavu priamo do Frankfurtu.

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku celkom ekonomicky vychádza pri nákupe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky hlavne pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Pomerne výhodnou náhradou ostávajú však i diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou nazývanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozvoj low costovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však istotne padnú na úžitok nízkonákladové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Rušné Tokio

Neskutočne uponáhľané 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás očakáva v centrálnej partii najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej sa tiesni zhruba 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam zemegule. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s nádherným chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a prekrásne osvetleným Shinjuku.

Pulzujúca Osaka

V gigantickej mestskej aglomerácii Osaky (položenej viac ako 500 km juhozápadne od Tokia) nájdete okolo 18 miliónov obyvateľov. Takisto ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rôzne historické pamiatky, z ktorých najdôležitejšou bude pravdepodobne výborný zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže drvivá väčšina zničených a poškodených budov bola znovu postavená. Pokiaľ máte záujem trochu oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa aj v oblasti ostrova Miyajima v nesmierne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Pútavé Kjúšú

Lákavá Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť celkom dobrým východiskovým bodom aj k “obhliadke” neveľmi vzdialenej krajiny pod názvom Južná Kórea. Od impresívneho Kórejského polostrova Vás oddeľuje zopár hodín lodnou dopravou. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej časti spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje odlišnou klímou na rozdiel od zvyšných ostrovov, čo však môže byť výhodou v najteplejších (i najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najpríťažlivejšie (aj najmenej) osídlené územie Japonska Vás okúzli divokou prírodou chránenou v skvelých národných parkoch, ako i autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa radí Sapporo a Hakodate. Ak sa rozhodnete zamieriť po zemi (lodnou dopravou za nevábivú sumu) i na neďaleký ruský Sachalin, neobídete najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fantastická tropická Okinawa

Pokiaľ si budete chcieť poohrievať kosti v teplejšom podnebí, vypravte sa na pôsobivé súostrovie Okinawa. Za “neveľký peniaz” (nielen na japonské pomery) sem doputujete s už spomínanými nízkonákladovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Naha na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na čarokrásny Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0