VLetenky

Japonsko s China Eastern Airlines od 244 EUR

Tokio
Záhrady Kōraku-en s Okayama Castle v pozadí (foto: Fjkelfeimvvn/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Do krajiny vychádzajúceho Slnka sa máte príležitosť vydať s last minute ponukou leteckej spoločnosti China Eastern Airlines z aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do japonského mesta Okayama (na ostrove Honšú) kúpite za 244 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 19. februára do 21. februára 2017, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Letenky za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete (s odletom) v priebehu uvedeného času platnosti tarifu (last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Japonska nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 21. februára s návratom z japonského Okayama (TYO) dňa 27. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Okayama za 244 EUR (21.02.-27.03.2017)
Praha – Okayama za 244 EUR (21.02.-25.02.2017)

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku celkom ekonomicky vychádza pri nákupe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky hlavne pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Pomerne výhodnou náhradou ostávajú však i diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou zvanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozvoj nízkonákladovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však istotne padnú na úžitok low costové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Rušné Tokio

Neskutočne uponáhľané 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás očakáva v centrálnej partii najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej sa tiesni zhruba 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam zemegule. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s nádherným chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a prekrásne osvetleným Shinjuku.

Pulzujúca Osaka

V gigantickej mestskej aglomerácii Osaky (položenej viac ako 500 km juhozápadne od Tokia) nájdete okolo 18 miliónov obyvateľov. Takisto ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rôzne historické pamiatky, z ktorých najdôležitejšou bude pravdepodobne excelentný zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže drvivá väčšina zničených a poškodených budov bola znovu postavená. Pokiaľ máte záujem trochu oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa aj v oblasti ostrova Miyajima v nesmierne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Lákavé Kjúšú

Pútavá Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť vcelku dobrým východiskovým bodom aj k “obhliadke” neveľmi vzdialenej krajiny s názvom Južná Kórea. Od pôsobivého Kórejského polostrova Vás delí zopár hodín lodnou dopravou. Pokiaľ sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej partii spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje odlišnou klímou na rozdiel od zvyšných ostrovov, čo však môže byť výhodou v najteplejších (i najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najpríťažlivejšie (aj najmenej) osídlené územie Japonska Vás okúzli divokou prírodou chránenou v skvelých národných parkoch, ako i autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa radia Sapporo a Hakodate. Ak sa rozhodnete zavítať po zemi (lodnou dopravou za nelákavú sumu) i na neďaleký ruský Sachalin, neobídete najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fantastická tropická Okinawa

Pokiaľ si budete chcieť poohrievať kosti v teplejšom podnebí, vyberte sa na pôsobivé súostrovie Okinawa. Za “neveľký peniaz” (nielen na japonské pomery) sem doputujete s už spomínanými nízkonákladovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Naha na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na čarokrásny Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0