VLetenky

Japonsko s All Nippon Airways od 324 EUR

Fuji
Fuji-san (3776 m), najvyššia hora Japonska (foto: Alpsdake/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

I letnú návštevu krajiny vychádzajúceho Slnka možno podniknúť pri využití tarifu miestnej spoločnosti All Nippon Airways zo Star Alliance v spolupráci s partnermi (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do japonského Tokia sú v predaji za 236 GBP (alebo v prepočte cca 324 EUR) s odletom zo stovežatej Prahy. Za príplatok (okolo 15 EUR) možno letieť takisto z Budapešti.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 30.12.-24.06. a 01.09.-19.12., min. dobu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete hlavne s odletmi v priebehu mája/júna a septembra/októbra 2015 (a za príplatok okolo 100 EUR aj v období letných prázdnin).

Ako príklad rezervácie letenky do Japonska nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 17. júna s návratom z japonského Tokia (TYO) dňa 24. júna 2015 (za 324 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmrnej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 17. júna s návratom z japonského Tokia (TYO) dňa 24. júna 2015 (za 339 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Tokio za 236 GBP (17.06.-24.06.2015)
Praha – Tokio za 351 EUR (rezervácia v NJ)

Budapešť – Tokio za 247 GBP (17.06.-24.06.2015)
Budapešť – Tokio za 364 EUR (rezervácia v NJ)

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku vcelku ekonomicky vychádza pri nákupe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky najmä pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Relatívne rozumnou náhradou zostávajú však i diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou nazvanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozvoj nízkonákladovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však určite padnú na úžitok low costové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Rušné Tokio

Neskutočne uponáhľané 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás očakáva v centrálnej partii najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej sa tiesni zhruba 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam planéty. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s nádherným chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a nádherne osvetleným Shinjuku (viď obrázok).

Pulzujúca Osaka

V gigantickej mestskej aglomerácii Osaky (položenej viac ako 500 km juhozápadne od Tokia) nájdete okolo 18 miliónov obyvateľov. Rovnako ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rôzne historické pamiatky, z ktorých najdôležitejšou bude pravdepodobne vynikajúci zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže drvivá väčšina zničených a poškodených budov bola znovu postavená. Pokiaľ máte záujem trochu oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa i v oblasti ostrova Miyajima v nesmierne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Pútavé Kjúšú

Lákavá Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť celkom dobrým východiskovým bodom aj k “obhliadke” neveľmi vzdialenej krajiny s názvom Južná Kórea. Od impresívneho Kórejského polostrova Vás oddeľuje niekoľko hodín lodnou dopravou. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej časti spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje rozdielnou klímou v porovnaní sozvyšnými ostrovmi, čo však môže byť výhodou v najteplejších (a najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najpríťažlivejšie (i najmenej) osídlené územie Japonska Vás okúzli divokou prírodou chránenou v skvelých národných parkoch, ako aj autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa radia Sapporo a Hakodate. Ak sa rozhodnete zavítať po zemi (lodnou dopravou za nevábnu sumu) aj na neďaleký ruský Sachalin, neobídete najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fantastická tropická Okinawa

Pokiaľ si budete chcieť poohrievať kosti v teplejšom podnebí, vyberte sa na pôsobivé súostrovie Okinawa. Za neveľkú sumu (nielen na japonské pomery) sem doputujete s už spomínanými nízkonákldovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Nahy na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na čarokrásny Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0