VLetenky

Japonsko s Alitaliou od 358 EUR

Fuji
Mount Fuji alebo Fuji-san (3776 m), najvyššia hora Japonska (foto: Go Uryu/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen na jarnú (resp. letnú) návštevu krajiny vychádzajúceho Slnka sa dá vyraziť pri využití tarifu spoločnosti Alitalia z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do japonského Tokia kúpite za 358 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Za príplatok možno letieť takisto z Krakova či z Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v čase od 1. marca do 30. júna 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 13. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä s odletmi v druhej polovici marca (a za príplatok aj období od apríla do júna 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Japonska nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 20. marca s návratom z japonského Tokia (TYO) dňa 29. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Tokio za 358 EUR (20.03.-29.03.2015)
Budapešť – Tokio za 360 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Tokio za 371 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Tokio za 10201 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku celkom ekonomicky vychádza pri nákupe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky hlavne pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Pomerne rozumnou náhradou ostávajú však aj diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou pomenovanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozvoj low costovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však istotne padnú na úžitok nízkonákladové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Pulzujúce Tokio

Nesmierne uponáhľané 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás čaká v centrálnej časti najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej sa tiesni približne 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam zemegule. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s prekrásnym chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a prekrásne osvetleným Shinjuku (viď obrázok).

Rušná Osaka

V obrovitej mestskej aglomerácii Osaky (situovanej vyše 500 km na juhozápad od Tokia) nájdete okolo 18 miliónov obyvateľov. Takisto ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rozličné historické pamiatky, z ktorých najvýznamnejšou bude zrejme excelentný zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže drvivá väčšina zničených a poškodených budov bola nanovo postavená. Ak máte záujem trochu oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa aj v oblasti ostrova Miyajima v neuveriteľne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Lákavé Kjúšú

Pútavá Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť vcelku dobrým východiskovým bodom aj k “obhliadke” neveľmi vzdialenej krajiny pod názvom Južná Kórea. Od pôsobivého Kórejského polostrova Vás delí niekoľko hodín lodnou dopravou. Pokiaľ sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej partii spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje odlišnou klímou na rozdiel od zvyšných ostrovov, čo však môže byť výhodou v najteplejších (a najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najpôvabnejšie (aj najmenej) osídlené územie Japonska Vás očarí divokou prírodou chránenou v úžasných národných parkoch, ako i autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa zaraďujú Sapporo a Hakodate. Pokiaľ sa rozhodnete zavítať po zemi (lodnou dopravou za nevábnu sumu) aj na neďaleký ruský Sachalin, nevynecháte najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fascinujúca tropická Okinawa

Ak si budete chcieť pozohrievať kosti v teplejšom podnebí, vydajte sa na pôsobivé súostrovie Okinawa. Za “neveľký peniaz” (nielen na japonské pomery) sem docestujete s už spomínanými low costovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Nahy na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na nádherný Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0