VLetenky

Japonsko s Air France od 398 EUR

Dotonbori
Osacké Dōtonbori s mostom Ebisubashi (foto: Type specimen/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Lákavú pozvánku na návštevu krajiny vychádzajúceho Slnka počas chladnejšieho obdobia pripravila spoločnosť Air France z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do obrovského japonského veľkomesta Osaka máte možnosť kúpiť za 398 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. novembra 2015 do 29. februára 2016 (s ukončením ciest do 20.03.2016), min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 9. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Japonska môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 4. novembra s návratom z japonskej Osaky (KIX) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Osaka za 398 EUR (04.11.-18.11.2015)
Budapešť – Osaka za 408 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Osaka za 414 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Osaka za 419 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Osaka za 11319 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku vcelku ekonomicky vychádza pri nákupe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky najmä pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Relatívne rozumnou náhradou ostávajú však aj diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou pomenovanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozvoj nízkonákladovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však určite padnú na úžitok low costové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Rušné Tokio

Nesmierne uponáhľané 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás očakáva v centrálnej partii najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej sa tiesni zhruba 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam planéty. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s nádherným chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a prekrásne osvetleným Shinjuku.

Pulzujúca Osaka

V gigantickej mestskej aglomerácii Osaky (položenej viac ako vyše 500 km juhozápadne od Tokia) nájdete okolo 18 miliónov obyvateľov. Rovnako ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rôzne historické pamiatky, z ktorých najvýznamnejšou bude pravdepodobne excelentný zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže drvivá väčšina zničených a poškodených budov bola znovu postavená. Pokiaľ máte záujem trošku oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa i v oblasti ostrova Miyajima v nesmierne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Atraktívne Kjúšú

Pútavá Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť celkom dobrým východiskovým bodom aj k “obhliadke” neveľmi vzdialenej krajiny s názvom Južná Kórea. Od impresívneho Kórejského polostrova Vás oddeľuje niekoľko hodín lodnou dopravou. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej časti spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje odlišnou klímou na rozdiel od zostávajúcich ostrovov, čo však môže byť výhodou v najteplejších (a najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najpríťažlivejšie (aj najmenej) osídlené územie Japonska Vás okúzli divokou prírodou chránenou v skvelých národných parkoch, ako aj autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa radia Sapporo a Hakodate. Ak sa rozhodnete zavítať po zemi (lodnou dopravou za nevábnu sumu) aj na neďaleký ruský Sachalin, nevynecháte najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fantastická tropická Okinawa

Pokiaľ si budete chcieť pozohrievať kosti v teplejšom podnebí, vyberte sa na impresívne súostrovie Okinawa. Za “neveľký peniaz” (nielen na japonské pomery) sem doputujete s už spomínanými nízkonákladovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Nahy na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na prekrásny Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0