VLetenky

Japonsko s Air Berlin od 394 EUR

Tokio
Neskutočne fotogenické tokijské Akihabara “Electric Town” (foto: heiwa4126/Flickr/CC BY 2.0)

Pozvánku na návštevu krajiny vychádzajúceho Slnka v chladnejšom období pripravila spoločnosť Air Berlin (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s Etihad Airways (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do japonskej metropoly Tokio sú v predaji za 394 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 25.08.-15.12. a 15.01.-27.06., min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Japonska môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 4. novembra s návratom z japonského Tokia (TYO) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Tokio za 394 EUR (04.11.-18.11.2015)
Budapešť – Tokio za 410 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Budapešť – Tokio za 426 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Tokio za 11419 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku celkom ekonomicky vychádza pri nákupe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky hlavne pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Pomerne rozumnou náhradou zostávajú však aj diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou nazvanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozvoj low costovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však istotne padnú na úžitok nízkonákladové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Pulzujúce Tokio

Neskutočne uponáhľané 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás čaká v centrálnej časti najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej sa tiesni približne 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam zemegule. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s prekrásnym chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a nádherne osvetleným Shinjuku.

Rušná Osaka

V obrovitej mestskej aglomerácii Osaky (situovanej vyše 500 km na juhozápad od Tokia) nájdete okolo 18 miliónov obyvateľov. Taisto ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rozličné historické pamiatky, z ktorých najdôležitejšou bude zrejme excelentný zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže drvivá väčšina zničených a poškodených budov bola nanovo postavená. Ak máte záujem trochu oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa aj v oblasti ostrova Miyajima v neuveriteľne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Pútavé Kjúšú

Atraktívna Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť vcelku dobrým východiskovým bodom aj k “obhliadke” neveľmi vzdialenej krajiny pod názvom Južná Kórea. Od pôsobivého Kórejského polostrova Vás delí niekoľko hodín lodnou dopravou. Pokiaľ sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej partii spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje odlišnou klímou na rozdiel od ostávajúcich ostrovov, čo však môže byť výhodou v najteplejších (i najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najpôvabnejšie (i najmenej) osídlené územie Japonska Vás očarí divokou prírodou chránenou v úžasných národných parkoch, ako aj autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa zaraďujú Sapporo a Hakodate. Pokiaľ sa rozhodnete zavítať po zemi (lodnou dopravou za nalákavú sumu) aj na neďaleký ruský Sachalin, neobídete najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fascinujúca tropická Okinawa

Ak si budete chcieť poohrievať kosti v teplejšom podnebí, vydajte sa na pôsobivé súostrovie Okinawa. Za “neveľký peniaz” (nielen na japonské pomery) sem docestujete s už spomínanými low costovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Nahy na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na nádherný Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0