VLetenky

Japonsko s Aerofotom od 396 EUR

Shinjuku
Efektne osvetlená, neuveriteľná tokijská moderná štvrť Shinjuku (foto: Kevin Poh/Flickr)

Pútavá ponuka spoločnosti Aeroflot (z leteckej aliancie Sky Team) vábi na návštevu krajiny vychádzajúceho Slnka aj v priebehu letných prázdnin (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do japonského Tokia sa predávajú za 396 EUR s odletom zo spomínanej Budapešti. Tarifné podmienky stanovujú cesty s výnimkou blackoutu 20.12.2014.-12.01.2015 a 05.03.-10.03.2015, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 165 dní a predaj do 30. novembra alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve do októbra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Japonska nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. júla (piatok) s návratom z japonského Tokia (TYO) dňa 12. júla 2015 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Tokio za 396 EUR (03.07.-12.07.2014)
Budapešť – Tokio za 11167 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku celkom ekonomicky vychádza pri nákupe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky hlavne pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Pomerne rozumnou náhradou ostávajú však aj diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou pomenovanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozmach low costovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však istotne padnú na úžitok nízkonákladové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Pulzujúce Tokio

Neskutočne uponáhľané 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás čaká v centrálnej časti najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej nájdete približne 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam planéty. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s prekrásnym chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a prekrásne osvetleným Shinjuku (viď obrázok).

Rušná Osaka

V gigantickej mestskej aglomerácii Osaky (situovanej vyše 500 km juhozápadne od Tokia) sa tiesni okolo 18 miliónov obyvateľov. Taktiež ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rozličné historické pamiatky, z ktorých najvýznamnejšou bude zrejme vynikajúci zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže drvivá väčšina zničených a poškodených budov bola opäť postavená. Ak máte záujem trošku oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa aj v oblasti ostrova Miyajima v neskutočne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Pútavé Kjúšú

Atraktívna Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť celkom dobrým východiskovým bodom aj k prehliadke neveľmi vzdialenej krajiny pod názvom Južná Kórea. Od impresívneho kórejského polostrova Vás oddeľuje niekoľko hodín lodnou dopravou. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej časti spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje odlišnou klímou na rozdiel od zvyšných ostrovov, čo však môže byť veľkou výhodou v najteplejších (a najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najkrajšie (aj najmenej) osídlené územie Japonska Vás očarí divokou prírodou chránenou v úžasných národných parkoch, ako aj autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa zaraďujú Sapporo a Hakodate. pokiaľ sa rozhodnete zavítať po zemi (lodnou dopravou za nelákavú cenu) aj na neďaleký ruský Sachalin, nevynecháte najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fascinujúca tropická Okinawa

Ak si budete chcieť pozohrievať kosti v teplejšom podnebí, vydajte sa na pôsobivé súostrovie Okinawa. Za “neveľký peniaz” (nielen na japonské pomery) sem docestujete s už spomínanými nízkonákladovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Nahy na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na nádherný Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0