VLetenky

Japonsko s Aeroflotom od 331 EUR

Shinjuku
Efektne osvetlená, “živelná” tokijská moderná štvrť Shinjuku (foto: Dan DeChiaro/Flickr/CC BY 2.0)

Pri nákupe v rubľoch sa možno vybrať za “rozumné dukáty” aj na návštevu krajiny vychádzajúceho Slnka na palube spoločnosti Aeroflot z leteckej aliancie Sky Team (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do japonského Tokia sú v predaji za 30279 RUB (alebo v prepočte cca 331) EUR s odletom z maďarskej Budapešti. Pri odlete z pražského letiska Václava Havla zaplatíte 31814 RUB (asi 348 EUR), zatiaľ čo lety z viedenského “Schwechatu” Vás vyjdú 35479 RUB (okolo 388 EUR).

Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 165 dní a predaj do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v období od januára do októbra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 19. augusta s návratom z japonského Tokia (TYO) dňa 2. septembra 2015 (za 30279 RUB).

Alternatívou rezervácie letenky do Japonska môže byť odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 19. augusta s návratom z Tokia (TYO) dňa 2. septembra 2015 (za 31814 RUB).

Iný príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 19. augusta s návratom z japonského Tokia (TYO) dňa 2. septembra 2015 (za 35479 RUB).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Tokio za 30279 RUB (19.08.-02.09.2015)
Praha – Tokio za 31814 RUB (19.08.-02.09.2015)
Viedeň – Tokio za 35479 RUB (19.08.-02.09.2015)

Doprava po Japonsku

Pozemná doprava po Japonsku vcelku ekonomicky vychádza pri nákupe Japan Rail Pass-u, ktorý Vám ušetrí nemalé finančné prostriedky najmä pri častom využívaní špičkovej japonskej železničnej dopravy. Relatívne rozumnou náhradou zostávajú však aj diaľkové autobusové linky spoločnosti Willer Express s obdobnou ponukou nazvanou Japan Bus Pass. Vzhľadom na prudký rozmach nízkonákladovej leteckej dopravy v Japonsku v poslednom čase Vám však určite padnú na úžitok low costové spoločnosti AirAsia Japan, Jetstar Japan či Peach Aviation.

Japonsko

Uponáhľané Tokio

Neuveriteľne rušné 13-miliónové Tokio, najľudnatejšie sídlo Japonska, Vás očakáva v centrálnej partii najrozľahlejšieho japonského ostrova Honšú. Mestská aglomerácia Tokia, v ktorej nájdete zhruba 35 miliónov obyvateľov, patrí k najväčším metropolitným oblastiam planéty. V japonskej metropole si nenechajte ujsť jej najstaršiu štvrť s nádherným chrámom Asakusa, ktorá ostro kontrastuje so supermoderným a nádherne osvetleným Shinjuku (viď obrázok).

Pulzujúca Osaka

V gigantickej mestskej aglomerácii Osaky (položenej viac ako 500 km na juhozápad od Tokia) sa tiesni okolo 18 miliónov obyvateľov. Rovnako ako v prípade Tokia, aj tu sekundujú ultra moderným štvrtiam rôzne historické pamiatky, z ktorých najdôležitejšou bude pravdepodobne výborný zámoček “Osaka Castle” (alias Ozakajō), jedna z najelegantnejších stavieb svojho druhu v celom Japonsku.

Smutne preslávená Hirošima

V Hirošime sa napriek tragickým udalostiam z obdobia konca druhej svetovej vojny nezastavil čas – práve naopak, keďže prevažná väčšina zničených a poškodených budov bola znovu postavená. Pokiaľ máte záujem trochu oprášiť neveselú históriu, skúste miestne múzeum, ktoré realisticky zachytáva následky osudného atómového výbuchu. Na veselšiu tému – zastavte sa aj v oblasti ostrova Miyajima v neuveriteľne fotogenickej plávajúcej svätyni Icukušima (Itsukushima).

Atraktívne Kjúšú

Pútavá Fukuoka, administratívne centrum Kjúšú, môže byť vcelku dobrým východiskovým bodom aj k “obhliadke” neveľmi vzdialenej krajiny pod názvom Južná Kórea. Od pôsobivého Kórejského polostrova Vás delí niekoľko hodín lodnou dopravou. Pokiaľ sa rozhodnete pre túto cestu, skúste prístavné mesto Busan či ostrov Jeju v južnej partii spomínaného japonského “suseda”.

“Severské” Hokkaidó

Najchladnejší japonský región Hokkaidó disponuje inou klímou na rozdiel od zvyšných ostrovov, čo však môže byť veľkou výhodou v najteplejších (a najvlhkejších) mesiacoch oblasti (od mája do augusta). Toto najkrajšie (aj najmenej) osídlené územie Japonska Vás okúzli divokou prírodou chránenou v skvelých národných parkoch, ako aj autentickým vidiekom. K hlavným centrám Hokkaidó sa radia Sapporo a Hakodate. Ak sa rozhodnete zavítať po zemi (lodnou dopravou za nevábivú cenu) aj na neďaleký ruský Sachalin, neobídete najsevernejšie japonské mesto Wakkanai.

Fantastická tropická Okinawa

Pokiaľ si budete chcieť poohrievať kosti v teplejšom podnebí, vyberte sa na impresívne súostrovie Okinawa. Za “neveľký peniaz” (nielen na japonské pomery) sem doputujete s už spomínanými nízkonákladovými spoločnosťami AirAsia Japan (z Tokio-Narita), s Jetstar Japan (z Tokyo-Narita alebo Osaka-Kansai) či s Peach Aviation (z Osaka-Kansai). Z Nahy na hlavnom ostrove v rámci Okinawy sa skúste “preletieť” s Peach Aviation na prekrásny Ishigaki-jima s rovnomenným mestom.

0