VLetenky

Japonská Kagošima s China Eastern Airlines od 454 EUR

Yakushima
Ostrov Jakušima, najjužnejšie miesto Japonska so snehovou pokrývkou (foto: Kanenori/Pixabay/CC0)

Do juhojaponskej prefektúry Kagošima sa máte príležitosť vypraviť pri využití ponuky spoločnosti China Eastern Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do japonského mesta Kagošima (Kjúšú) sa dajú kúpiť za 454 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice októbra do polovice decembra 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 18. októbra s návratom z japonskej Kagošimy (KOJ) dňa 31. októbra 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Kagošima za 454 EUR (18.10.-31.10.2018)

PRG-KOJ

Prefektúra Kagošima (Japonsko)

“Neapol východu”

Svojou typickou atmosférou uvoľnená 600-tisícová Kagošima, niekedy vzhľadom na svoju charakteristickú polohu nazývanú aj “Japonský Neapol”, Vás očakáva v najjužnejšej partii “hlavného ostrova” Kjúšú v rovnomennom zálive (v zaplavenej kaldere Aira). Na mesto z výšky dohliada pomerne aktívna sopka Sakuradžima (1117 m), ktorej vrchol vytvárajú tri štíty.

Ostrovná reťaz medzi Kjúšú a Okinawou

Japonská prefektúra Kagošima však na “pevnine” iba začína a plynulo pokračuje z Kjúšú smerom ďalej na juhozápad prakticky až po Okinawu (Naha), pričom geograficky vytvára akoby severnú (resp. východnú) polovicu z 1000 km dlhej ostrovnej skupiny Rjúkjú (Nansei). Na ňu plynulo nadväzuje už samotné súostrovie Okinawa (s druhou polkou Rjúkjú smerujúcou takmer až k čínskemu Taiwanu).

Horský ostrov Jakušima

Asi 135 km južne od Kagošimy si nenechajte ujsť grandiózny Jakušima s excelentnými národnými parkmi (svetové kultúrne dedičstvo UNESCO). Vďaka skutočnosti, že najvyššie vrcholy tu dosahujú nadmorskú výšku necelých 2000 m (Miyanouradake – 1935 m), jedná sa o najjužnejšiu lokalitu Japonska so snehovou pokrývkou (udrží sa v najchladnejších mesiacoch). Fascinujúce miestne lesy inšpirovali aj tvorcov animovaného filmu “Princezná Mononoke” (Mononoke-hime).

“Vesmírna” Tanegašima

Rozľahlejší ostrov Tanegašima (nachádzajúci sa cca 40 km na juh od Kagošimy) zaujme nielen vášnivých milovníkov letectva a kozmonautiky. Prehliadku miestneho kozmodromu (vesmírneho centra) pod názvom “Tanegashima Space Center” majú šancu absolvovať i “bežní smrteľníci” (zdarma – potrebná však bude rezervácia v určitom časovom predstihu).

Subtropický “ostrovček” Yoron

Neveľký “Yoronjima” nájdete asi 560 km od Kjúšú, naopak relatívne blízko (cca 20 km) od najsevernejšieho bodu Okinawy (čomu zodpovedá i miestna kultúra). Upúta nielen svojimi príjemnými plážami (s možnosťami na kúpanie väčšinu mesiacov v roku). Na jeho návštevu možno využiť i lodnú dopravu na trase Kagošima – Naze – Tokunošima – Wadomari – Yoron – Motobu – Okinawa (Naha).

0