VLetenky

Japonská Kagošima s China Eastern Airlines od 311 EUR

Yoron
Subtropický “ostrovček” Yoronjima v blízkosti ostrova Okinawa (foto: Kzaral/Flickr/CC BY 2.0)

Do juhojaponskej prefektúry Kagošima sa máte príležitosť vydať pri využití ponuky leteckej spoločnosti China Eastern Airlines z aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do japonského mesta Kagošima (Kjúšú) sú v predaji za 311 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.03.-14.03. a 08.04.-31.05.2018, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 28. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 1. mája s návratom z japonskej Kagošimy (KOJ) dňa 9. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Kagošima za 311 EUR (01.05.-09.05.2018)

Pozn.: Dva vnútroštátne prestupy v Číne s celkovou dobou tranzitu nad 24 hodín nespĺňajú podmienky pre TWOV (Transit Without Visa)

PRG-KOJ

Prefektúra Kagošima (Japonsko)

“Neapol východu”

Svojou tradičnou atmosférou uvoľnená 600-tisícová Kagošima, niekedy vzhľadom na svoju charakteristickú polohu nazývaná i “Japonský Neapol”, Vás čaká v najjužnejšej časti “hlavného ostrova” Kjúšú v rovnomennom zálive (v zaplavenej kaldere Aira). Na mesto z výšky dohliada relatívne aktívna sopka Sakuradžima (1117 m), ktorej vrchol tvoria tri štíty.

Ostrovná reťaz medzi Kjúšú a Okinawou

Japonská prefektúra Kagošima však na “pevnine” len začína a plynulo pokračuje z Kjúšú smerom ďalej na juhozápad v podstate až po Okinawu (Naha), pričom geograficky vytvára akoby severnú (resp. východnú) polovicu z 1000 km dlhej ostrovnej skupiny Rjúkjú (Nansei). Na ňu plynulo naväzuje už samotné súostrovie Okinawa (s druhou polkou Rjúkjú smerujúcou skoro až k čínskemu Taiwanu).

Horský ostrov Jakušima

Asi 135 km južne od Kagošimy si nenechajte ujsť grandiózny Jakušima s vynikajúcimi národnými parkmi (svetové kultúrne dedičstvo UNESCO). Vzhľadom na skutočnosť, že najvyššie vrcholy tu dosahujú nadmorskú výšku necelých 2000 m (Miyanouradake – 1935 m), jedná sa o najjužnejšiu lokalitu Japonska so snehovou pokrývkou (udrží sa v najchladnejších mesiacoch). Fantastické miestne lesy inšpirovali i tvorcov animovaného filmu “Princezná Mononoke” (Mononoke-hime).

“Vesmírna” Tanegašima

Rozľahlejší ostrov Tanegašima (nachádzajúci sa cca 40 km južne od Kagošimy) zaujme nielen vášnivých milovníkov letectva a kozmonautiky. Prehliadku miestneho kozmodromu (vesmírneho centra) s názvom “Tanegashima Space Center” majú šancu absolvovať aj “bežní smrteľníci” (zdarma – potrebná však bude rezervácia v istom časovom predstihu).

Subtropický “ostrovček” Yoron

Neveľký “Yoronjima” nájdete asi 560 km od Kjúšú, pomerne blízko (cca 20 km) od najsevernejšieho bodu Okinawy (čomu zodpovedá aj miestna kultúra). Upúta nielen svojimi pohodovými plážami (s možnosťami na kúpanie väčšinu mesiacov v roku). Na jeho návštevu sa dá využiť aj lodná doprava na trase Kagošima – Naze – Tokunošima – Wadomari – Yoron – Motobu – Okinawa (Naha).

0