VLetenky

Jamajka s TUI/Jetairfly od 430 EUR

Negril
Fotogenické karibské letovisko Negril na západe Jamajky (foto: Channone Arif/Flickr/CC BY 2.0)

Flexibilní cestovatelia majú príležitosť spoznať krásy príjemnej karibskej Jamajky s belgickou charterovou aerolíniou Jetairfly zo skupiny TUI Group (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky na Jamajku (do prímorského letoviska Montego Bay) sú v predaji za 400 EUR s odletom z belgického hlavného mesta Brusel.

Uvedená suma platí bez administratívneho poplatku 30 EUR, ktorý sa do celkovej ceny letenky započítava paušálne (len raz) bez ohľadu na počet cestujúcich. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve s odletom v priebehu septembra a októbra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Jamajku nech poslúži odlet z Bruselu (BRU) dňa 23. septembra a návratom z jamajského Montego Bay (MBJ) dňa 7. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Brusel – Montego Bay za 430 EUR (23.09.-07.10.2015)

Positioning flights do Belgicka

I keď belgická metropola Brusel sa na prvý pohľad môže zdať trošku od ruky, možno sem dopraviť za celkom rozumnú sumu. Letecký prískok do belgickej metropoly sa dá uskutočniť s low costovými leteckými spoločnosťami Ryanair a (alebo) Wizzair, ktorí na letisko Brusel-Charleroi obsluhujú lety z Bratislavy, z maďarskej Budapešti, z českej Prahy a z poľského Krakova.

V globále najčastejšie (a ekonomicky) najdostupnejšie spojenia z našich končín na bruselské nízkonákladové letisko v Charleroi vychádzajú s odletom z maďarskej Budapešti. Ceny leteniek spoločnosti Ryanair z Bratislavy a z Krakova (do rovnakého leteckého prístavu) sú vo všeobecnosti o niečo vyššie a horšou bude i frekvencia spojení, padnúť vhod však môže aj linka z Prahy.

Jamajka

Jedna z naimpresívnejších karibských krajín – fantastické tropické súostrovie Jamajka, Vás očakáva v rozľahlej reťazi výborného súostrovia Veľké Antily, zhruba 150 km južne od Kuby a približne 200 km na západ od ostrova Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou). Jamajka sa rozkladá na území s rozlohou vyše 10 tisíc km², čo predstavuje asi 20% plochy Slovenska. So svojím počtom obyvateľov 2,9 milióna sa radí na tretiu priečku v poradí najľudnatejších anglicky hovoriacich štátov v oblasti Severnej Ameriky (za Spojenými štátmi americkými a Kanadou).

Famózne Montego Bay alebo skrátene MoBay, druhé najväčšie sídlo Jamajky (po hlavnom meste Kingston), nájdete v severozápadnej partii tohto fantastického karibského raja. Medzi ďalšie obľúbené mestečká (s nádhernými piesočnatými plážami) patria kúzelný Negril a čarovný Ocho Rios (Ochi). Istotne neobíďte ani geniálne Modré hory (s najvyšším vrchom celého súostrovia Blue Mountain Peak 2256 m), ktoré sú situované smerom na sever od jamajskej metropoly Kingston.

0