VLetenky

Jamajka s Thomson Aiways od 342 EUR

Montego Bay
Grandiózne Montego Bay na severozápade Jamajky (foto: Mel Stoutsenberger/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Flexibilní a pohotoví cestovatelia (nielen na “ostrovoch”) majú šancu využiť ponuku britskej charterovej aerolínie Thomson Airways (zo skupiny TUI) na geniálnu karibskú Jamajku.

Spiatočné letenky do pohodového jamajského karibského letoviska Montego Bay sa predávajú za 254 GBP (alebo v prepočte cca 342 EUR) s odletom z anglického mesta Manchester (MAN) dňa 25. februára a návratom z jamajského Montego Bay (MBJ) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 11. marca 2015. Za príplatok (v relatívne neveľkej miere) možno letieť aj z ďalších britských letísk (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Jamajku (za 261 GBP) môže byť odlet z Birminghamu (BHX) dňa 25. februára s návratom z Montego Bay (MBJ) dňa 11. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Manchester – Montego Bay za 254 GBP (25.02.-11.03.2015)
Manchester – Montego Bay za 352 EUR (rezervácia v NJ)
Manchester – Montego Bay za 9769 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecké priblíženie do Veľkej Británie

Doprava do Manchestru

Doprava do anglického mesta Manchester sa dá vo všeobecnosti uskutočniť využitím služieb nízkonákladových leteckých spoločností “z ostrovov” ako Ryanair či Jet2.com, ktorí sem prevádzkujú lety z Budapešti (alebo použiť Ryanair z Katovíc/z Rzeszówa). Do úvahy prichádza aj spomínaný írsky letecký dopravca so svojimi pravidelnými spojeniami z Bratislavy (resp. z Krakova) na neďaleké liverpoolské letisko Johna Lennona (LPL), ktoré delí od MAN Airport neveľká vzdialenosť (okolo 40 km). Z Prahy do Manchestru doputujete s leteckou spoločnosťou Easy Jet.

Ekonomicky zrejme výhodnejšou (a na druhej strane však oveľa menej pohodlnou) alternatívou k leteckému prískoku priamo do Manchestru (Liverpoolu) môžu byť letenky do Londýna, ľahko dostupného z väčšiny väčších medzinárodných letísk v našich končinách. Z britskej metropoly do Manchestru docestujete za rozumný peniaz s low costovou autobusovou spoločnosťou Megabus či s ďalšími miestnymi dopravcami, snažiacim sa na tejto linke cenovo konkurovať.

Doprava do Londýna

I keď termín odletu z Británie do Karibiku sa rýchlo približuje, trochu ho kompenzuje výborná letecká dostupnosť Londýna z nášho regiónu nízkonákladovými dopravcami. Na londýnske letisko Luton sa dopravíte z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, zatiaľ čo Wizz Air operuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton vo vyššej cenovej hladine obsluhuje takisto britská nízkonákladovka Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske low costové letisko Stansted sa dostanete Ryanair-om z Bratislavy a prakticky aj zo všetkých ostatných okolitých letísk (Budapešť, Brno, Praha, Katovice, Krakov, Rzeszów). Priamo na London Gatwick Intl Airport ponúka letecké linky spoločnosť Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy (avšak “pár dní pred odletom” už nie za príliš lákavú cenu).

Jamajka

Jedna z najpôsobivejších karibských krajín – fascinujúce tropické súostrovie Jamajka, Vás čaká v rozľahlej reťazi excelentného súostrovia Veľké Antily, približne 150 km na juh od Kuby a zhruba 200 km na západ od ostrova Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou). Jamajka sa rozprestiera na území s rozlohou viac ako 10 tisíc km², čo predstavuje asi 20% plochy Slovenska. So svojím počtom obyvateľov 2,9 milióna sa radí na tretiu pozíciu v poradí najľudnatejších anglicky hovoriacich štátov v oblasti Severnej Ameriky (za Spojenými štátmi americkými a Kanadou).

Znamenité Montego Bay alebo skrátene MoBay, druhé najväčšie sídlo Jamajky (po hlavnom meste Kingston), nájdete v severozápadnej časti tohto fantastického karibského raja. Medzi ďalšie populárne mestečká (s prekrásnymi piesočnatými plážami) patria čarovný Negril a kúzelný Ocho Rios (Ochi). Určite nevynechajte ani fenomenálne Modré hory (s najvyšším vrchom celého súostrovia Blue Mountain Peak 2256 m), ktoré sú položené smerom na sever od jamajskej metropoly Kingston.

0