VLetenky

Jamajka s Jetairfly za 459 EUR

Možnosť spoznať karibskú Jamajku za pomerne priaznivú cenu máte vďaka zaujímavej ponuke belgickej leteckej spoločnosti Jetairfly (zo skupiny TUI).

Spiatočné letenky na Jamajku sú dostupné od 459 EUR s odletom z Bruselu (BRU) dňa 26. septembra a s návratom z Montego Bay (MBJ) dňa 6. októbra. Alternatívou môže byť dlhší pobyt s rovnakým termínom návratu pri odlete z belgickej metropoly o 7 dní skôr, t.j. 19. septembra.

Jamajka leží v karibskom súostroví Veľké Antily, približne 150 km južne od Kuby a 200 km západne od Hispanioly (kde sa nachádza Haiti a Dominikánska republika). S rozlohou viac ako 10000 km² zaberá zhruba pätinu plochy Slovenska. S počtom obyvateľov 2,9 milióna je treťou najľudnatejšou anglicky hovoriacou krajinou v Severnej Amerike po USA a Kanade. Montego Bay (MoBay), druhé najväčšie mesto krajiny po metropole Kingston, sa nachádza v severozápadnej časti krajiny. Ďalšími zaujímavými prímorskými mestečkami (s nemenej nádhernými plážami) sú Negril a Ocho Rios (Ochi). Za návštevu stoja aj Modré hory (s najvyššou horou Jamajky Blue Mountain Peak 2256 m), situované severne od Kingstonu.

Rezervácia letenky: Brusel – Montego Bay (Jamajka) za 459 EUR

Nízkonákladový letecký prískok do Bruselu môžete absolvovať s ultra LCC Ryanair či Wizzair, ktorí na letisko Brusel-Charleroi lietajú z Bratislavy, z Budapešti a z Krakova. Najlacnejšie letenky z našich končín na bruselské “nízkonákladové” letisko vychádzajú s odletom z Budapešti – obe spomínané aerolinky prevádzkujú na tejto linke väčšinu dní v týždni dve letecké spojenia (ráno a večer). Ceny leteniek Ryanair-u z Bratislavy a Krakova (do rovnakého vzdušného prístavu) sú o niečo vyššie, pričom horšia je aj frekvencia leteckých spojení.

0