VLetenky

Jamajka s Jetairfly za 400 EUR

Šancu spoznať karibskú Jamajku vo veľmi blízkom čase za vcelku priaznivú sumu máte príležitosť s belgickou leteckou spoločnosťou Jetairfly (zo skupiny TUI Group).

Spiatočné letenky na perlu Karibiku s názvom Jamajka sú k dispozícii za 400 EUR s odletom z Bruselu (BRU) dňa 7. novembra a návratom z Montego Bay (MBJ) dňa 14. alebo 17. novembra 2012.

Jedna z najatraktívnejších karibských krajín, Jamajka, leží v súostroví Veľké Antily, približne 150 km južne od Kuby a 200 km západne od ostrova Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou). Zaberá územie s rozlohou vyše 10000 km², čo sa rovná zhruba 20% plochy Slovenska. S počtom obyvateľov 2,9 milióna sa zaraďuje na tretie miesto v rebríčku najľudnatejích anglofónnych štátov v regióne Severnej Ameriky (hneď za USA a Kanadou). Montego Bay alebo skrátene MoBay, druhé najväčšie sídlo Jamajky (po hlavnom meste Kingston), sa nachádza v severozápadnej časti tohto karibského raja. Medzi ďalšie pozoruhodné mestečká (s prekrásnymi plážami) patria Negril a Ocho Rios (Ochi). Nenechajte si ujsť ani Modré hory (s najvyšším vrchom celého jamajského súostrovia Blue Mountain Peak 2256 m), ktoré sú situované na sever od Kingstonu.

Rezervácia letenky:
Brusel – Montego Bay (Jamajka) za 400 EUR

I keď belgická metropola sa na prvý pohľad môže zdať trochu od ruky, aj “na poslednú” chvíľu sa sem dá obvykle z našich končín dopraviť, resp. doletieť za pomerne rozumnú sumu. Letecké priblíženie do Bruselu máte možnosť absolvovať s ultra LCC Ryanair a(lebo) Wizz Air, ktorí na letisko Brusel-Charleroi obsluhujú lety z Bratislavy, z Budapešti a z Krakova. Vo všeobecnosti najfrekventovanejšie a ekonomicky najvýhodnejšie spojenia “od nás” na bruselské “nízkonákladové” letisko vychádzajú s odletom z Budapešti – obe aerolínie prevádzkujú na tejto linke väčšinu dní v týždni dve letecké spojenia (ráno a večer). Ceny leteniek Ryanair-u z Bratislavy a Krakova (do toho istého vzdušného prístavu) sú zvyčajne o niečo vyššie (horšia je i frekvencia leteckých spojení).

0