VLetenky

Jamajka s Jetairfly od 361 EUR

Negril
Idylické karibské letovisko Negril na západe Jamajky (foto: The Palms Resort Negril/Flickr/CC BY 2.0)

Flexibilnejší a pohotovejší cestovatelia majú možnosť spoznať krásy príjemnej karibskej Jamajky s belgickou charterovou aerolíniou Jetairfly zo skupiny TUI Group (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky na Jamajku kúpite za 361 EUR s odletom z Bruselu (BRU) dňa 11. apríla v návratom z jamajského prímorského letoviska Montego Bay (MBJ) dňa 25. alebo 22. apríla 2015 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou). Za príplatok (v celkovej cene 430 EUR) sú k dispozícii aj obojsmerné letenky s odletom v priebehu mája 2015.

Alternatívou rezervácie letenky (za 400 EUR + poplatok 30 EUR) môže byť odlet z Bruselu (BRU) dňa 23. mája a návratom z jamajského Montego Bay (MBJ) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 6. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Brusel – Montego Bay za 361 EUR (11.04.-25.04.2015 / 11.04.-22.04.2015)
Brusel – Montego Bay za 430 EUR (23.05.-06.06.2015)

Positioning flights do Belgicka

I keď belgická metropola Brusel sa na prvý pohľad môže zdať trošku od ruky, možno sa sem dopraviť za celkom výhodnú sumu. Letecký prískok do belgickej metropoly sa dá uskutočniť s low costovými leteckými spoločnosťami Ryanair a (alebo) Wizzair, ktorí na letisko Brusel-Charleroi prevádzkujú lety z Bratislavy, z maďarskej Budapešti a z poľského Krakova.

V globále najčastejšie a ekonomicky najdostupnejšie spojenia z našich končín na bruselské nízkonákladové letisko v Charleroi vychádzajú s odletom z maďarskej Budapešti. Ceny leteniek spoločnosti Ryanair z Bratislavy a z poľského Krakova (do rovnakého leteckého prístavu) sú vo všeobecnosti o niečo vyššie a o čosi horšou bude aj frekvencia leteckých spojení.

Jamajka

Jedna z najimpresívnejších karibských krajín – fantastické tropické súostrovie Jamajka, Vás očakáva v rozľahlej reťazi excelentného súostrovia Veľké Antily, zhruba 150 km južne od Kuby a približne 200 km na západ od ostrova Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou). Jamajka sa rozkladá na území s rozlohou vyše 10 tisíc km², čo predstavuje asi 20% plochy Slovenska. So svojím počtom obyvateľov 2,9 milióna sa radí na tretiu prieku v poradí najľudnatejších anglicky hovoriacich štátov v oblasti Severnej Ameriky (za Spojenými štátmi americkými a Kanadou).

Famózne Montego Bay alebo skrátene MoBay, druhé najväčšie sídlo Jamajky (po hlavnom meste Kingston), nájdete v severozápadnej partii tohto fantastického karibského raja. Medzi ďalšie obľúbené mestečká (s nádhernými piesočnatými plážami) patria kúzelný Negril a čarovný Ocho Rios (Ochi). Istotne neobíďte ani geniálne Modré hory (s najvyšším vrchom celého súostrovia Blue Mountain Peak 2256 m), ktoré sú situované smerom na sever od jamajskej metropoly Kingston.

0