VLetenky

Jamajka s Jetairfly od 330 EUR

Negril
Grandiózne karibské letovisko Negril na západe Jamajky (foto: Gail Frederick/Flickr/CC BY 2.0)

Flexibilní a pohotovejší cestovatelia majú šancu vzhliadnuť krásy pohodovej karibskej Jamajky s belgickou charterovou aerolíniou Jetairfly zo skupiny TUI Group (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky na Jamajku sú k dispozícii za 300 EUR s odletom z Bruselu (BRU) dňa 16. mája v návratom z jamajského prímorského letoviska Montego Bay (MBJ) dňa 3. júna 2015 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Uvedená suma platí bez administratívneho poplatku 30 EUR, ktorý sa do celkovej ceny letenky započítava paušálne (iba raz) bez ohľadu na počet cestujúcich.

Rezervácia letenky:
Brusel – Montego Bay za 330 EUR (16.05.-03.06.2015)

Positioning flights do Belgicka

Aj keď belgická metropola Brusel sa na prvý pohľad môže zdať trochu od ruky, dá sa sem dopraviť za vcelku priaznivú sumu. Letecký prískok do belgickej metropoly možno zrealizovať s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami Ryanair a (alebo) Wizzair, ktorí na letisko Brusel-Charleroi prevádzkujú lety z Bratislavy, z maďarskej Budapešti, z českej Prahy a z poľského Krakova.

Vo všeobecnosti najčastejšie a ekonomicky najdostupnejšie spojenia z nášho regiónu na bruselské low costové letisko v Charleroi vychádzajú s odletom z maďarskej Budapešti. Ceny leteniek spoločnosti Ryanair z Bratislavy a z poľského Krakova (do toho istého leteckého prístavu) v globále o čosi vyššie a o čosi horšou bude aj frekvencia spojení, hodiť sa však môže aj linka z Prahy.

Jamajka

Jedna z najpôsobivejších karibských krajín – fascinujúce tropické súostrovie Jamajka, Vás čaká v rozľahlej reťazi vynikajúceho súostrovia Veľké Antily, približne 150 km na juh od Kuby a zhruba 200 km západne od ostrova Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou). Jamajka sa rozprestiera na území s rozlohou viac ako 10 tisíc km², čo predstavuje asi 20% plochy Slovenska. So svojím počtom obyvateľov 2,9 milióna sa zaraďuje na tretiu pozíciu v rebríčku najľudnatejších anglicky hovoriacich štátov v oblasti Severnej Ameriky (za Spojenými štátmi americkými a Kanadou).

Znamenité Montego Bay alebo skrátene MoBay, druhé najväčšie sídlo Jamajky (po hlavnom meste Kingston), nájdete v severozápadnej časti tohto fascinujúceho karibského raja. Medzi ďalšie populárne mestečká (s prekrásnymi piesočnatými plážami) patria čarovný Negril a kúzelný Ocho Rios (Ochi). Určite nevynechajte ani fenomenálne Modré hory (s najvyšším vrchom celého súostrovia Blue Mountain Peak 2256 m), ktoré sú položené smerom na sever od jamajskej metropoly Kingston.

0