VLetenky

Jamajka s Condor Airlines za 413 EUR

Ocho Rios
Karibské prímorské letovisko Ocho Rios alias “Ochi” (foto: Tomash Devenishek/Flickr/CC BY 2.0)

Flexibilní cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú šancu využiť (last minute) ponuku charterových leteniek na tropickú Jamajku s nemeckou aerolíniou Condor (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky na súostrovie Jamajka sú k dispozícii za 413 EUR s odletom z Frankfurtu (FRA) dňa 21. februára (nedeľa) a návratom z jamajského Montego Bay (MBJ) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 6. marca 2016 (nedeľa) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Frankfurt – Montego Bay za 413 EUR (21.02.-06.03.2016)

Doprava do Nemecka

Positioning flights do Frankfurtu možno zrealizovať s Wizz Air, ktorý prevádzkuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc). Ďalšou alternatívou oostáva letecká spoločnosť Niki/Air Berlin na trase z viedenského leteckého prístavu priamo do Frankfurtu (prípadne konkurenční dopravcovia z Lufthansa Group). Ekonomickejšou variantou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Flixbus (od 38 EUR/smer z Bratislavy).

Jamajka

Jedna z najimpresívnejších karibských krajín – fantastické tropické súostrovie Jamajka, Vás očakáva v rozľahlej reťazi výborného súostrovia Veľké Antily, zhruba 150 km južne od Kuby a približne 200 km na západ od ostrova Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou). Jamajka sa rozkladá na území s rozlohou vyše 10 tisíc km², čo predstavuje asi 20% plochy Slovenska. So svojím počtom obyvateľov 2,9 milióna sa zaraďuje na tretiu pozíciu v poradí najľudnatejších anglicky hovoriacich štátov v oblasti Severnej Ameriky (za Spojenými štátmi americkými a Kanadou).

Famózne Montego Bay alebo skrátene MoBay, druhé najväčšie sídlo Jamajky (po hlavnom meste Kingston), nájdete v severozápadnej partii tohto fascinujúceho karibského raja. Medzi ďalšie obľúbené mestečká (s nádhernými piesočnatými plážami) sa radia kúzelný Negril a očarujúce Ocho Rios (Ochi). Istotne neobíďte ani geniálne Modré hory (s najvyšším vrchom celého súostrovia Blue Mountain Peak 2256 m), ktoré sú situované smerom na sever od jamajskej metropoly Kingston.

0