VLetenky

Jamajka s British Airways od 566 EUR

Montego Bay
Neskutočne fotogenické karibské letovisko Montego Bay (foto: Sarah_Ackerman/Flickr/CC BY 2.0)

Pokiaľ túžite objaviť čaro príjemnej karibskej Jamajky počas hlavnej sezóny, máte šancu využiť ponuku spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do pulzujúceho jamajského hlavného mesta Kingston sa dajú kúpiť za 566 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 20.08.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v čase od polovice septembra do polky novembra 2015 a od polovice januára do začiatku marca 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Jamajku môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 5. novembra a návratom z jamajskej metropoly Kingston (KIN) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kingston za 566 EUR (05.11.-18.11.2015)
Viedeň – Kingston za 586 EUR (rezervácia v NJ)

Viedeň – Kingston za 592 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Kingston za 15836 CZK (rezervácia v ČJ)

Jamajka

Jedna z najpôsobivejších karibských krajín – fascinujúce tropické súostrovie Jamajka, Vás čaká v rozľahlej reťazi vynikajúceho súostrovia Veľké Antily, približne 150 km na juh od Kuby a zhruba 200 km západne od ostrova Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou). Jamajka sa rozprestiera na území s rozlohou viac ako tisíc km², čo predstavuje asi 20% plochy Slovenska. So svojím počtom obyvateľov 2,9 milióna sa zaraďuje na tretiu pozíciu v rebríčku najľudnatejších anglicky hovoriacich štátov v oblasti Severnej Ameriky (za Spojenými štátmi americkými a Kanadou).

Znamenité Montego Bay alebo skrátene MoBay, druhé najväčšie sídlo Jamajky (po hlavnom meste Kingston), nájdete v severozápadnej časti tohto fascinujúceho karibského raja. Medzi ďalšie populárne mestečká (s prekrásnymi piesočnatými plážami) sa radia čarovný Negril a kúzelný Ocho Rios (Ochi). Určite nevynechajte ani fenomenálne Modré hory (s najvyšším vrchom celého súostrovia Blue Mountain Peak 2256 m), položené smerom na sever od rušného administratívneho centra Kingston.

0