VLetenky

Jamajka s Air Berlin a Condor od 299 EUR

Negril
Kúzelné karibské letovisko Negril v západnej partii Jamajky (foto: The Palms Resort Negril/Flickr

Flexibilní a pohotoví cestovatelia majú šancu využiť last minute ponuku charterových leteniek na geniálnu karibskú Jamajku na palube nemeckých spoločností Air Berlin a Condor Airlines.

Spiatočné letenky na fenomenálne tropické súostrovie Jamajka sú v predaji za 299 EUR s leteckou spoločnosťou Air Berlin s odletom z Mníchova (MUC) dňa 23. novembra (nedeľa) a návratom z jamajského Montego Bay (MBJ) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 7. decembra 2014 (nedeľa). Za príplatok 30 EUR možno odletieť takisto na 14-dňový pobyt v termíne 07.12.-21.12.2014 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie letenky s Condor Airlines (za 299 EUR) môže byť odlet z Frankfurtu (FRA) dňa 23. novembra s návratom z Montego Bay (MBJ) dňa 7. decembra 2014.

Rezervácia letenky:
Mníchov – Montego Bay za 299 EUR (23.11.-07.12.2014 / s Air Berlin)
Frankfurt – Montego Bay za 299 EUR (23.11.-07.12.2014 / s Condor Airlines)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do nemeckého Mníchova (a naopak) máte príležitosť využiť letecké linky Niki/Air Berlin z Viedne (s tromi dennými frekvenciami), ekonomickejšou alternatívou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Touring/Eurolines (od 35 EUR/smer z Bratislavy; cestovatelia spoza Moravy využijú linky Touring medzi Mníchovom a Prahou). Ďalšou variantou bude použitie pohodlných rýchlovlakov rakúskych (resp. nemeckých) železníc Railjet z Viedne (na weboch nemeckých/rakúskych dopravcov od 29 EUR/smer).

Leteckú dopravu do Frankfurtu máte šancu uskutočniť s Wizz Air, ktorý prevádzkuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc). Ďalšou varaiantou zostáva letecká spoločnosť Niki/Air Berlin na trase z viedenského leteckého prístavu priamo do Frankfurtu. Pri cestách “na poslednú chvíľu” zrajme bude opäť ekonomickejšie vychádzať pozemná (autobusová) doprava.

Jamajka

Jedna z najpôsobivejších karibských krajín – fascinujúce tropické súostrovie Jamajka, Vás čaká v rozľahlej reťazi vynikajúceho súostrovia Veľké Antily, približne 150 km na juh od Kuby a zhruba 200 km západne od ostrova Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou). Jamajka sa rozprestiera na území s rozlohou viac ako 10 tisíc km², čo predstavuje asi 20% plochy Slovenska. So svojím počtom obyvateľov 2,9 milióna sa radí na tretiu priečku v rebríčku najľudnatejších anglicky hovoriacich štátov v oblasti Severnej Ameriky (za Spojenými štátmi americkými a Kanadou).

Znamenité Montego Bay alebo skrátene MoBay, druhé najväčšie sídlo Jamajky (po hlavnom meste Kingston), nájdete v severozápadnej časti tohto fantastického karibského raja. Medzi ďalšie populárne mestečká (s prekrásnymi piesočnatými plážami) patria čarovný Negril a okúzľujúce Ocho Rios (Ochi). Určite nevynechajte ani fenomenálne Modré hory (s najvyšším vrchom celého súostrovia Blue Mountain Peak 2256 m), ktoré sú položené smerom na sever od jamajskej metropoly Kingston.

0