VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair za 32 EUR

Eilat Beach
Scenérie mesta Eilat pri Červenom mori (foto: deror_avi/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen za teplými slnečnými lúčmi sa máte príležitosť vydať (na začiatku našej zimy) do Svätej zeme (alebo aj do susedného Egypta či Jordánska) so spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoizraelského mesta Eilat sa dajú kúpiť za 32 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Eilatu nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 2. decembra s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 20. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Eilat za 32 EUR (02.12.-20.12.2018)

BTS-VDA
Bratislava, Slovensko – Eilat, Izrael (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Eilat a Červené more

Pohodovo sa okúpať (väčšinu mesiacov v roku) máte šancu v prekrásnom Červenom mori, v impresívnom Eilate položenom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska vytvára majestátny horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce vskutku blízkej, ale kultúrne neskutočne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa radí k pomerne výhodným východiskovým bodom aj na cesty do susedného Egypta či Jordánska. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás istotne príjemne prekvapia populárne prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, znamenití Nuweiba aj magická hora Sinaj s pôsobivým kláštorom svätej Kataríny. Na jordánskom juhu určite neobíďte prímorské mesto Aqaba, tajomné Wádí Rum či fantastické skalné mesto Petra.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás očakáva asi 60 km na sever od Eilatu. Na medzinárodné letisko v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice doputujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat) alebo autobusom č. 282 z hraničného priechodu Taba, resp. z Eilat Bus Station nadväzujúcim na jednotlivé prílety a odlety (25 NIS/ow alebo 42,5 NIS/rtn). V centre samotného Eilatu síce naďabíte takisto na letisko (ETH), ktoré však prevádzkuje iba vnútroštátne lety domácich aeroliniek do Tel Avivu.

0