VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair za 29 EUR

Eilat
Príťažlivé scenérie izraelského mesta Eilat (foto: Daphna Tal@israeltourism /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do izraelského Eilatu pri Červenom mori, odkiaľ to už nebude ďaleko ani do susedného Jordánska (Aqaba) či do Egypta (Taba), máte možnosť doletieť s tarifom spoločnosti Ryanair z Budapešti.

Spiatočné letenky do juhoizraelského mesta Eilat možno kúpiť za 9198 HUF (alebo v prepočte cca 29 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 9. januára s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 13. (16.) januára 2016.

Za relatívne neveľký príplatok bude k dispozícii veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov v podobnom časovom období (t.j. v zimných mesiacoch roku 2016).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Eilat za 9198 HUF (09.01.-13.01.2016)

Eilat a Červené more

Pohodovo sa okúpať po väčšinu mesiacov v roku máte šancu v nádhernom Červenom mori, v pôsobivom Eilate situovanom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska tvorí impozantný horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce vskutku blízkej, ale kultúrne nesmierne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa zaraďujete k mimoriadne výhodným východiskovým bodom i na cesty do susedného Jordánska či Egypta. Na jordánskom juhu istotne nevynechajte impresívne prímorské mesto Aqaba, mysterióznu Wadí Rum či fascinujúce skalné mesto Petra. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás určite príjemne prekvapia obľúbené prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, famózna Nuweiba i magická hora Sinaj s pôsobivým kláštorom svätej Kataríny.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás čaká asi 60 km na sever od Eilatu. Na medzinárodný letecký prístav v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice docestujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat). V centre samotného Eilatu síce natrafíte takisto na letisko (ETH), ktoré však obsluhuje len vnútroštátne lety domácich aerolínií do Tel Avivu.

0