VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair za 19 EUR

Eilat
Malebné scenérie izraelského mesta Eliat (foto: deror_avi/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do izraelského Eilatu pri Červenom mori, odkiaľ to už nebude ďaleko ani do susedného Jordánska (Aqaba) či do Egypta (Taba), máte šancu doputovať s ponukou spoločnosti Ryanair z Budapešti.

Spiatočné letenky do juhoizraelského mesta Eilat sú v predaji za 5998 HUF (alebo v prepočte cca 19 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 13. januára s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 30. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Eilat za 5998 HUF (13.01.-30.01.2016)

Eilat a Červené more

Príjemne sa okúpať po väčšinu mesiacov v roku máte príležitosť v nádhernom Červenom mori, v pôsobivom Eilate situovanom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska tvorí impozantný horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce vskutku blízkej, ale kultúrne neskutočne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa zaraďuje k mimoriadne výhodným východiskovým bodom i na cesty do susedného Jordánska či Egypta. Na jordánskom juhu istotne nevynechajte impresívne prímorské mesto Aqaba, mysterióznu Wadí Rum či fascinujúce skalné mesto Petra. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás určite príjemne prekvapia obľúbené prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, famózna Nuweiba i magická hora Sinaj s pôsobivým kláštorom svätej Kataríny.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás čaká asi 60 km na sever od Eilatu. Na medzinárodný letecký prístav v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice doputujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat) alebo autobusom č. 282 z hraničného priechodu Taba, resp. z Eilat Bus Station nadväzujúcim na jednotlivé prílety a odlety (25 NIS/ow alebo 42,5 NIS/rtn). V centre samotného Eilatu síce natrafíte takisto na letisko (ETH), ktoré však obsluhuje len vnútroštátne lety domácich aerolínií do Tel Avivu.

0