VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair od 52 EUR

Eilat
Za delfínmi do eilatského “Dolphin Reef”? (foto: Daphna Tal@israeltourism /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do Eilatu pri Červenom mori máte šancu zamieriť za teplými slnečnými lúčmi na začiatku stredoeurópskeho zimného obdobia s leteckou spoločnosťou spoločnosťou Ryanair aj z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoizraelského mesta Eilat kúpite za 52 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne na konci novembra/na začiatku decembra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Eilatu môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 1. decembra s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 8. decembra 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Eilat za 52 EUR (01.12.-08.12.2016 / manuálne zadanie)

Eilat a Červené more

Príjemne sa okúpať po väčšinu mesiacov v roku máte možnosť v nádhernom Červenom mori, v pôsobivom Eilate situovanom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska tvorí impozantný horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce vskutku blízkej, ale kultúrne neskutočne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa zaraďuje k relatívne vhodným východiskovým bodom i na cesty do susedného Egypta či Jordánska. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás určite príjemne prekvapia obľúbené prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, famózna Nuweiba i magická hora Sinaj s pôsobivým kláštorom svätej Kataríny. Na jordánskom juhu istotne nevynechajte impresívne prímorské mesto Aqaba, mysteriózne Wadí Rum či fascinujúce skalné mesto Petra.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás čaká asi 60 km severne od Eilatu. Na medzinárodný letecký prístav v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice doputujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat) alebo autobusom č. 282 z hraničného priechodu Taba, resp. z Eilat Bus Station nadväzujúcim na jednotlivé prílety a odlety (25 NIS/ow alebo 42,5 NIS/rtn). V centre samotného Eilatu síce narazíte takisto na letisko (ETH), ktoré však obsluhuje len vnútroštátne lety domácich aerolínií do Tel Avivu.

0