VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair od 51 EUR

Eilat
Charakteristické scenérie Eilatu (foto: Henrik Reinholdson/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do Eilatu pri Červenom mori máte možnosť zavítať za teplými slnečnými lúčmi na začiatku stredoeurópskeho zimného obdobia s leteckou spoločnosťou spoločnosťou Ryanair z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoizraelského mesta Eilat kúpite za 51 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä na konci novembra/na začiatku decembra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Eilatu nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 27. novembra (nedeľa) s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 4. decembra 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Eilat za 51 EUR (27.11.-04.12.2016)

Eilat a Červené more

Pohodovo sa okúpať po väčšinu mesiacov v roku máte príležitosť v prekrásnom Červenom mori, v impresívnom Eilate položenom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska vytvára majestátny horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce vskutku blízkej, ale kultúrne nesmierne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa radí k pomerne výhodným východiskovým bodom aj na cesty do susedného Egypta či Jordánska. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás istotne príjemne prekvapia populárne prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, znamenitá Nuweiba i dramatická hora Sinaj s impresívnym kláštorom svätej Kataríny. Na jordánskom juhu určite neobíďte pôsobivé prímorské mesto Aqaba, tajuplné Wadí Rum či fantastické skalné mesto Petra.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás očakáva asi 60 km severne od Eilatu. Na medzinárodný letecký prístav v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice docestujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat) alebo autobusom č. 282 z hraničného priechodu Taba, resp. z Eilat Bus Station naväzujúcim na jednotlivé prílety a odlety (25 NIS/ow alebo 42,5 NIS/rtn). V centre samotného Eilatu síce naďabíte taktiež na letisko (ETH), ktoré však prevádzkuje iba vnútroštátne lety domácich aeroliniek do Tel Avivu.

0