VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair od 35 EUR

Eilat
Prímorské scenérie izraelského mesta Eliat (foto: deror_avi/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do izraelského mesta Eilat pri Červenom mori, odkiaľ to už nebudete mať ďaleko ani do susedného Jordánska (Aqaba) či do Egypta (Taba), máte príležitosť doletieť z maďarskej Budapešti.

Spiatočné letenky do izraelského Eilatu sa dajú kúpiť za 10838 HUF (alebo v prepočte cca 35 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) na konci novembra a na začiatku decembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 9. decembra s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 12. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Eilat za 10838 HUF (09.12.-12.12.2015)

Eilat a Červené more

Pohodovo sa okúpať po väčšinu mesiacov v roku máte možnosť v nádhernom Červenom mori, v pôsobivom Eilate situovanom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska tvorí impozantný horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce veľmi blízkej, ale kultúrne nesmierne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa zaraďuje k mimoriadne výhodným východiskovým bodom i na cesty do susedného Jordánska či Egypta. Na jordánskom juhu istotne nevynechajte impresívne prímorské mesto Aqaba, mysterióznu Wadí Rum či fascinujúce skalné mesto Petra. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás určite príjemne prekvapia obľúbené prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, famózna Nuweiba i magická hora Sinaj s pôsobivým kláštorom svätej Kataríny.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás čaká asi 60 km na sever od Eilatu. Na medzinárodný letecký prístav v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice docestujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat). V centre samotného Eilatu síce narazíte tiež na letisko (ETH), ktoré však obsluhuje len vnútroštátne lety domácich aeroliniek do Tel Avivu.

0