VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair od 34 EUR

Eilat
Prímorské scenérie izraelského letoviska Eilat (foto: Oyoyoy/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen za teplými slnečnými lúčmi sa máte možnosť vydať na vrchole našej zimy do Svätej zeme (alebo i do susedného Egypta či Jordánska) so spoločnosti Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoizraelského mesta Eilat kúpite za 34 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas januára 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Eilatu nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 11. januára s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 18. januára 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Eilat za 34 EUR (11.01.-18.01.2018 / štvrtok – štvrtok)
Bratislava – Eilat za 37 EUR (25.01.-28.01.2018 / štvrtok – nedeľa)

Bratislava – Eilat za 39 EUR (31.12.2017-11.01.2018)
Bratislava – Eilat za 72 EUR (31.12.2017-04.01.2018)

Eilat a Červené more

Pohodovo sa okúpať (väčšinu mesiacov v roku) máte šancu v nádhernom Červenom mori, v pôsobivom Eilate situovanom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska tvorí impozantný horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce vskutku blízkej, ale kultúrne nesmierne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa zaraďuje k relatívne vhodným východiskovým bodom i na cesty do susedného Egypta či Jordánska. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás určite príjemne prekvapia obľúbené prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, famózna Nuweiba i magická hora Sinaj s impresívnym kláštorom svätej Kataríny. Na jordánskom juhu istotne nevynechajte prímorské mesto Aqaba, mysteriózne Wádí Rum či fascinujúce skalné mesto Petra.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás šaká asi 60 km severne od Eilatu. Na medzinárodný letecký prístav v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice docestujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat) alebo autobusom č. 282 z hraničného priechodu Taba, resp. z Eilat Bus Station nadväzujúcim na jednotlivé prílety a odlety (25 NIS/ow alebo 42,5 NIS/rtn). V centre samotného Eilatu síce natrafíte takisto na letisko (ETH), ktoré však obsluhuje len vnútroštátne lety domácich aerolínií do Tel Avivu.

0