VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair od 33 EUR

Eilat
Typické scenérie izraelského mesta Eliat (foto: Daphna Tal@israeltourism /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Obdobie “zimných sviatkov” máte príležitosť tématicky stráviť vo Svätej zemi (alebo v susednom Egypte či v Jordánsku) pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoizraelského mesta Eilat sú v predaji za 33 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve s odletom v polovici decembra 2016 / návratom na začiatku januára 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Eilatu nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 15. decembra 2016 s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 8. januára 2017.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Eilat za 33 EUR (15.12.2016-08.01.2017)

Eilat a Červené more

Príjemne sa okúpať po väčšinu mesiacov v roku máte príležitosť v prekrásnom Červenom mori, v impresívnom Eilate položenom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska vytvára majestátny horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce vskutku blízkej, ale kultúrne nesmierne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa radí k pomerne výhodným východiskovým bodom aj na cesty do susedného Egypta či Jordánska. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás istotne príjemne prekvapia populárne prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, znamenitá Nuweiba i dramatická hora Sinaj s impresívnym kláštorom svätej Kataríny. Na jordánskom juhu určite neobíďte pôsobivé prímorské mesto Aqaba, tajuplné Wadí Rum či fantastické skalné mesto Petra.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás očakáva asi 60 km na sever od Eilatu. Na medzinárodný letecký prístav v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice docestujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat) alebo autobusom č. 282 z hraničného priechodu Taba, resp. z Eilat Bus Station naväzujúcim na jednotlivé prílety a odlety (25 NIS/ow alebo 42,5 NIS/rtn). V centre samotného Eilatu síce natrafíte taktiež na letisko (ETH), ktoré však prevádzkuje iba vnútroštátne lety domácich aerolínií do Tel Avivu.

0