VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair od 32 EUR

Eilat
Pobrežné scenérie izraelského letoviska Eilat (foto: Zairon/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Nielen za teplými slnečnými lúčmi sa máte šancu vybrať na začiatku našej zimy do Svätej zeme (alebo aj do susedného Egypta či Jordánska) so spoločnosti Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoizraelského mesta Eilat sa predávajú za 32 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v novembri/decembri 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Eilatu nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 30. novembra s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 7. decembra 2017.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Eilat za 32 EUR (30.11.-07.12.2017)

Eilat a Červené more

Pohodovo sa okúpať (väčšinu mesiacov v roku) máte príležitosť v prekrásnom Červenom mori, v impresívnom Eilate položenom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska vytvára majestátny horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce vskutku blízkej, ale kultúrne nesmierne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa radí k pomerne výhodným východiskovým bodom aj na cesty do susedného Egypta či Jordánska. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás istotne príjemne prekvapia populárne prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, znamenitá Nuweiba i dramatická hora Sinaj s pôsobivým kláštorom svätej Kataríny. Na jordánskom juhu určite neobíďte prímorské mesto Aqaba, tajomné Wádí Rum či fantastické skalné mesto Petra.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás očakáva asi 60 km severne od Eilatu. Na medzinárodný letecký prístav v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice docestujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat) alebo autobusom č. 282 z hraničného priechodu Taba, resp. z Eilat Bus Station naväzujúcim na jednotlivé prílety a odlety (25 NIS/ow alebo 42,5 NIS/rtn). V centre samotného Eilatu síce naďabíte taktiež na letisko (ETH), ktoré však prevádzkuje iba vnútroštátne lety domácich aeroliniek do Tel Avivu.

0