VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair od 30 EUR

Eilat Lagoon
Prímorské letovisko Eilat (foto: Dr. Avishai Teicher@PikiWiki Israel /Wikimedia Commons/CC BY 2.5)

Nielen za teplými slnečnými lúčmi sa máte príležitosť vybrať (v chladnejšom období) do Svätej zeme (alebo i do susedného Egypta či Jordánska) so spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoizraelského mesta Eilat sa predávajú za 30 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladineu nájdete v obmedzenom množstve počas decembra 2018 a januára 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Eilatu nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 2. decembra s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 13. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Eilat za 30 EUR (02.12.-13.12.2018)

BTS-VDA
Bratislava, Slovensko – Eilat, Izrael (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Eilat a Červené more

Príjemne sa okúpať (väčšinu mesiacov v roku) máte šancu v nádhernom Červenom mori, v pôsobivom Eilate situovanom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska tvorí impozantný horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce vskutku blízkej, ale kultúrne nesmierne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa zaraďuje k relatívne vhodným východiskovým bodom i na cesty do susedného Egypta či Jordánska. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás určite príjemne prekvapia obľúbené prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, famózna Nuweiba aj dramatická hora Sinaj s impresívnym kláštorom svätej Kataríny. Na jordánskom juhu istotne nevynechajte prímorské mesto Aqaba, mysteriózne Wádí Rum či fascinujúce skalné mesto Petra.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás čaká asi 60 km na sever od Eilatu. Na medzinárodné letisko v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice docestujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat) alebo autobusom č. 282 z hraničného priechodu Taba, resp. z Eilat Bus Station naväzujúcim na jednotlivé prílety a odlety (25 NIS/ow alebo 42,5 NIS/rtn). V centre samotného Eilatu síce narazíte taktiež na letisko (ETH), ktoré však obsluhuje len vnútroštátne lety domácich aerolínií do Tel Avivu.

0