VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair od 29 EUR

Eilat
Pôvabné scenérie izraelského mesta Eliat (foto: Daphna Tal@israeltourism /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do izraelského Eilatu pri Červenom mori, odkiaľ to už nebude ďaleko ani do susedného Jordánska (Aqaba) či do Egypta (Taba), možno doletieť s aktualizovaným tarifom spoločnosti Rynaiar z Budapešti.

Spiatočné letenky do juhoizraelského mesta Eilat sa dajú kúpiť za 9198 HUF (alebo v prepočte cca 29 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v druhej polke januára 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 20. januára s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 23. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Eilat za 9198 HUF (20.01.-23.01.2016)

Eilat a Červené more

Príjemne sa okúpať po väčšinu mesiacov v roku máte príležitosť v prekrásnom Červenom mori, v impresívnom Eilate položenom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska vytvára majestátny horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce veľmi blízkej, ale kultúrne neskutočne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa radí k výnimočne výhodným východiskovým bodom aj na cesty do susedného Jordánska či Egypta. Na jordánskom juhu určite neobíďte pôsobivé prímorské mesto Aqaba, tajuplnú Wadí Rum či fantastické skalné mesto Petra. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás istotne príjemne prekvapia populárne prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, znamenitá Nuweiba i dramatická hora Sinaj s impresívnym kláštorom svätej Kataríny.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás očakáva asi 60 km severne od Eilatu. Na medzinárodný letecký prístav v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice doputujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat). V centre samotného Eilatu síce narazíte tiež na letisko (ETH), ktoré však obsluhuje iba vnútroštátne lety domácich aerolínií do Tel Avivu.

0