VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair od 25 EUR

Eilat
Prímorské letovisko Eilat (foto: Avishai Teicher@PikiWiki Israel /Wikimedia Commons/CC BY 2.5)

Do izraelského Eilatu pri Červenom mori, odkiaľ to už nebude ďaleko ani do susedného Jordánska (Aqaba) či do Egypta (Taba), máte príležitosť doletieť s ponukou spoločnosti Ryanair z Budapešti.

Spiatočné letenky do juhoizraelského mesta Eilat sú v predaji za 7878 HUF (alebo v prepočte cca 25 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu januára 2016 (a za neveľký príplatok aj počas novembra a v prvej polovici decembra 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 13. januára s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 16. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Eilat za 7878 HUF (13.01.-16.01.2016)

Eilat a Červené more

Pohodovo sa okúpať po väčšinu mesiacov v roku máte možnosť v prekrásnom Červenom mori, v impresívnom Eilate položenom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska vytvára majestátny horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce vskutku blízkej, ale kultúrne nesmierne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa radí k výnimočne výhodným východiskovým bodom aj na cesty do susedného Jordánska či Egypta. Na jordánskom juhu určite neobíďte pôsobivé prímorské mesto Aqaba, tajuplnú Wadí Rum či fantastické skalné mesto Petra. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás istotne príjemne prekvapia populárne prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, znamenitá Nuweiba i dramatická hora Sinaj s impresívnym kláštorom svätej Kataríny.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás očakáva asi 60 km sevener od Eilatu. Na medzinárodný letecký prístav v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice doputujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat). V centre samotného Eilatu síce narazíte taktiež na letisko (ETH), ktoré však prevádzkuje iba vnútroštátne lety domácich aeroliniek do Tel Avivu.

2

Comments

 1. Peter  október 16, 2015

  Perfektná cena, pred pár mesiacmi bolo nemysliteľné dostať sa do Izraela tak lacno. Len doplním novú linku 282 do Eilatu, ktorá funguje iba od októbra (zastávky má aj mimo autobusovej stanice v Eilate).

  • Admin  október 16, 2015

   Dobrý deň,

   vďaka za prínosnú informáciu ohľadom linky Eggedu č. 282 – možno súvisí práve s oživením eilatského Ovda Airport (VDA), resp. so spustením nových pravidelných spojení spoločnosti Ryanair 🙂

   Za 70+ EUR/rtn (bez WDC) sa dá síce letieť do Izraela (v januári 2016) na trase z Budapešti (BUD) do Tel Avivu (TLV) s leteckou spoločnosťou Wizz Air (pre členov Wizz Discount Club i za menej), Ryanair má však predsa len trochu štedrejší batožinový limit (v tej najnižšej “základnej” cene).

   V rámci tohto tarifu sú za zaujímavú cenu i novembrové termíny, kedy by malo byť Červené more vcelku príjemné na kúpanie. Mimochodom, pokiaľ to bude možné, odporúčame radšej voliť odlety a prílety v strede týždňa 🙂