VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair od 20 EUR

Eilat Beach
Izraelské prímorské letovisko Eilat pri Červenom mori (foto: Chris Yunker/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen za teplými slnečnými lúčmi sa máte možnosť vydať (v chladnejšom období) do Svätej zeme (alebo i do susedného Egypta či Jordánska) so spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoizraelského mesta Eilat sa dajú kúpiť za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas januára 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Eilatu nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 13. januára (nedeľa) s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 13. januára 2019 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Eilat za 20 EUR (13.01.-20.01.2019 / nedeľa – nedeľa)

BTS-VDA
Bratislava, Slovensko – Eilat, Izrael (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Eilat a Červené more

Príjemne sa okúpať (väčšinu mesiacov v roku) máte šancu v nádhernom Červenom mori, v pôsobivom Eilate situovanom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska tvorí impozantný horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce vskutku blízkej, ale kultúrne nesmierne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa zaraďuje k relatívne výhodným východiskovým bodom i na cesty do susedného Egypta či Jordánska. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás určite príjemne prekvapia obľúbené prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, famózna Nuweiba i dramatická hora Sinaj s impresívnym kláštorom svätej Kataríny. Na jordánskom juhu istotne nevynechajte prímorské mesto Aqaba, mysteriózne Wádí Rum či fascinujúce skalné mesto Petra.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás čaká asi 60 km severne od Eilatu. Na medzinárodné letisko v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice docestujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat) alebo autobusom č. 282 z hraničného priechodu Taba, resp. z Eilat Bus Station naväzujúcim na jednotlivé prílety a odlety (25 NIS/ow alebo 42,5 NIS/rtn). V centre samotného Eilatu síce natrafíte tiež na letisko (ETH), ktoré však obsluhuje len vnútroštátne lety domácich aerolínií do Tel Avivu.

0