VLetenky

Izraelský Eilat s Ryanair od 16 EUR

Eilat Beach
Izraelské prímorské letovisko Eilat pri Červenom mori (foto: Chris Yunker/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen za teplými slnečnými lúčmi sa možno vybrať (aj v rámci “predĺženého víkendu”) do Svätej zeme (alebo aj do susedného Egypta či Jordánska) so spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoizraelského mesta Eilat sa predávajú za 16 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Eilatu môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 13. decembra (štvrtok) s návratom z Eilatu-Ovda Airport (VDA) dňa 16. decembra 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Eilat za 16 EUR (13.12.-16.12.2018 / štvrtok – nedeľa)

BTS-VDA
Bratislava, Slovensko – Eilat, Izrael (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Eilat a Červené more

Pohoovo sa okúpať (väčšinu mesiacov v roku) máte príležitosť v prekrásnom Červenom mori, v impresívnom Eilate položenom na najjužnejšom výbežku Izraela. Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska vytvára majestátny horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez Izrael a Jordánsko až do geograficky síce vskutku blízkej, ale kultúrne neskutočne vzdialenej Saudskej Arábie.

Samotný Eilat sa radí k pomerne výhodným východiskovým bodom aj na cesty do susedného Egypta či Jordánska. Na egyptskom Sinajskom polostrove Vás istotne príjemne prekvapia populárne prihraničné letovisko Taba, potápačský raj Dahab, znamenitá Nuweiba i magická hora Sinaj s pôsobivým kláštorom svätej Kataríny. Na jordánskom juhu určite neobíďte prímorské mesto Aqaba, mysteriózne Wádí Rum či fantastické skalné mesto Petra.

Doprava z Ovda Airport do Eilatu (a viceversa)

Pozoruhodné Ovda Airport (VDA) Vás očakáva asi 60 km severne od Eilatu. Na medzinárodné letisko v lokalite Ovda z eilatskej autobusovej stanice doputujete busom č. 392 spoločnosti Egged pokračujúcim do mesta Beer Ševa (nepremáva cez šabat) alebo autobusom č. 282 z hraničného priechodu Taba, resp. z Eilat Bus Station navdäzujúcim na jednotlivé prílety a odlety (25 NIS/ow alebo 42,5 NIS/rtn). V centre samotného Eilatu síce naďabíte takisto na letisko (ETH), ktoré však prevádzkuje iba vnútroštátne lety domácich aeroliniek do Tel Avivu.

0