VLetenky

Izrael s ČSA Czech Airlines za 210 EUR

Ak pri ceste za objavovaním pozoruhodností “Holy Land” uprednostňujete skôr klasické letecké spoločnosti, možno privítate ponuku leteckej spoločnosti ČSA Czech Airlines (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do izraelského Tel Avivu kúpite za 210 EUR s odletom zo spomínanej českej metropoly Praha. Tarifné podmienky určujú odlety od 1. júna do 7. júla, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 22. mája Dostupnosť leteniek za najnižšiu cenu nájdete v obmedzenom množstve takmer počas celej uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do “Svätej zeme” nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 5. júna s návratom z izraelského Tel Avivu (TLV) dňa 12. júna 2013.

Rezervácia letenky:
Praha – Tel Aviv za 210 EUR
Praha – Tel Aviv za 5490 CZK (kalendár najlacnejších leteniek)

Izrael

Tel Aviv a Jeruzalem

V magickej “Holy Land” Vás čaká príťažlivé územie, kde na pomerne malom priestore nájdete obrovské množstvo ľahko dostupných cestovateľských cieľov. V Tel Avive nevynechajte prehliadku jeho najstaršej časti, malebnej historickej štvrte Jaffa s úzkymi uličkami. V jeruzalemskom Starom meste a jeho blízkom okolím natrafíte doslova na každom kroku na niečo zaujímavé – legendárny Chrám Božieho hrobu, biblickú Krížovú cestu, svetoznámy Múr nárekov, kamenistú Olivovú horu…

West Bank a Mŕtve more

Pri ceste do izraelského hlavného mesta Jeruzalem si nenechajte ujsť ani neďaleký Betlehem či jedno z najstarších miest na svete vôbec, starobylé Jericho (ležiace už na “Západnom brehu”). Platnosť Archimedovho zákona si overte v tajomnom Mŕtvom mori (zároveň pri čítaní dennej tlače) a nezabudnite si vychutnať dramatický východ slnka nad týmto najnižším miestom na zemskom povrchu z rozložitej pevnosti Masada, týčiacej sa vysoko na impozantných skalných bralách nad “Dead Sea”.

Severná časť Izraela

V severnej partii tohto blízkovýchodného štátu si istotne pozrite okúzľujúce Genezaretské (Galilejské) jazero s blízkym mestom Tiberias. “Kabalistov” by mohlo osloviť mestečko Safed s veľmi pitoresknou horskou polohou. Vášnivých milovníkov biblických pamiatok určite upútať slávna hora Tábor (Har Tavor), “zmiešaný” (arabsko-židovský) Nazareth či dekadentný Armageddon (Har Meggido) – miesto údajnej budúcej “poslednej bitky” medzi armádami západu a východu.

Pobrežie Stredozemného mora

Z očarujúcich prímorských lokalít, situovaných pri pobreží Stredozemného mora, by Vás mohla zaujať skalnatá Rosh Ha Nikra na “krajnom severe” (prekrásne travertínové bralá a jaskyne neďaleko libanonskej hranice), nádherná Nahariya s jej majestátnymi plážami, masívne stredoveké križiacke mesto Akko alebo moderná Haifa so svojimi excelentnými Perzskými záhradami.

Južná časť Izraela

V južnom regióne krajiny vládne Negevská púšť (alebo presnejšie povedané skôr polopúšť) – pôvodne veľmi nehostinná oblasť, avšak postupom času sa darí ju vcelku úspešne kultivovať. V tomto kúte Izraela zaiste nebudete sklamaní unikátnym kráterom Maktéš Ramon, s okolitou krajinou tak trochu trochu vzdialene pripomínajúcou americký Grand Canyon (samozrejme hĺbka nesmierne fotogenického miestneho kaňonu nedosahuje úctyhodných “amerických” 1800 m).

Červené more

Príjemne sa okúpať po väčšinu mesiacov v roku máte príležitosť v úžasnom Červenom mori, v pohodovom Eilate (na najjužnejšom výbežku Izraela). Okolie tohto prívetivého prímorského letoviska vytvára mohutný horský masív, tiahnúci sa od egyptského Sinaja cez južnú časť Izraela a Jordánska až do geograficky síce veľmi blízkej, ale kultúrne veľmi vzdialenej Saudskej Arábie.

0