VLetenky

Izmir s TUI od 68 EUR

Kuşadasi
Malebné pobrežné mesto Kuşadasi na Tureckej riviére (foto: Janlight/Wikimedia Commons/CC0 1.0)

Za oddychom pri mori sa majú príležitosť vypraviť flexibilnejší cestovatelia do oblasti Turkish riviera vďaka last minute ponuky charterových leteniek spoločnosti TUI (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky na Tureckú riviéru sú k dispozícii za 299 PLN (alebo v prepočte cca 68 EUR) s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 12. júla a návratom z Izmiru (ADB) dňa 19. júla 2016 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Katovice – Izmir za 299 PLN (12.07.-19.07.2016)

Izmir a širšie okolie

Rušný 3-miliónový Izmir, tretie najľudnatejšie sídlo Turecka (po eurázijskom veľkomeste Istanbul a tureckej metropole Ankara), Vás čaká na brehoch rovnomenného Izmirského zálivu v Malej Ázii (na stredomorskom pobreží). Ak by ste si chceli pripojiť i prehliadku Grécka, v pomerne dostupnej vzdialenosti nájdete ostrovy Lesbos a Samos, ale najmä trochu menej známy Chios.

Fascinujúce ozveny antiky

Smerom na juh od Izmiru natrafíte na antický Efez (v blízkosti Selçuku) s prekrásnou fasádou “Library of Celsus”, ktorá v priebehu rímskeho obdobia slúžila ako knižnica a obsahovala viac ako 12 tisíc zvitkov. Bohužiaľ z efezského Chrámu bohyne Artemis, jedného zo siedmich divov sveta, toho veľa neostalo (zo sedem starovekých “zázrakov” sa však prakticky zachovali len egyptské pyramídy v Gize).

Horúce pramene v Pamukkale alebo zimná lyžovačka?

Pokiaľ budete pokračovať ďalej na západ, neďaleko Denizli narazíte na fantastické Pamukkale. Toto magické miesto skrýva majestátne stupňovité terasy z bieleho travertínu a horúce pramene. Nezabudnite odhaliť ani blízky pozoruhodný rímsky amfiteáter s 12-tisícovou kapacitou. V zimnom období budete mať možnosť si schuti zalyžovať v lyžiarskom stredisku Bozdağ (1528 m-2157 m).

0