VLetenky

Istanbul s Wizz Air od 53 EUR

Modrá mešita
Modrá mešita “Sultan Ahmet Camii” blízko rovnomenného námestia (foto: Ivan Mlinaric/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen za poznávaním (či nakupovaním) sa možno vypraviť do jediného svetového (veľko)mesta položeného zároveň na dvoch kontinentoch so spoločnosťou Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do tureckého Istanbulu sú v predaji za 15980 HUF (alebo v prepočte cca 53 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Uvedená suma platí pri cestovaní s malou príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia len 9780 HUF (asi 32 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) počas júna 2015 (a za podobnú cenu aj v priebehu zimného letového poriadku v roku 2016).

Príkladom rezervácie obojmsernej letenky do Istanbulu môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 24. júna s návratom z Istanbulu-Sabiha Gökçen (SAW) dňa 2. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Istanbul za 15980 HUF bez WDC / 9780 HUF s WDC (24.06.-02.07.2015)

Istanbul

Pulzujúcemu 14-miliónovému Istanbulu patrí nezvyčajné geografické špecifikum – jediné svetové veľkomesto, ktoré sa rozprestiera zároveň na dvoch svetadieloch. Pri prehliadke tohto impresívneho tureckého sídla, rozkladajúceho sa okolo Bosporskej úžiny, istotne neobíďte preslávené pozoruhodnosti – príťažlivú svätyňu Hagia Sofia, nádhernú Modrú mešitu či impozantný Topkapi Palace (všetky tieto fascinujúce miesta Vás čakajú v oblasti Sultanahmetovho námestia). Váš pohodový pobyt si skúste spríjemniť návštevou znamenitých “tureckých kúpeľov” (hamam).

Vášnivých milovníkov nákupov určite nesklamú tradičné miestne orientálne trhy. Nenechajte si ujsť ani vyhliadkovú lodnú plavbu po Bosporskej úžine. Futbalových priaznivcov nepochybne nadchne kvalitný domáci duel (alebo v lepšom prípade zápas európskych súťaží UEFA) jedného zo svetoznámych istanbulských veľkoklubov Galatasaray, Fenerbahçe či Beşiktaş.

Ekonomicky pútavé lety z Istanbulu do celého sveta

Pôsobivý Istanbul, najľudnatejšie turecké sídlo, priláka cestovateľov i veľmi vábivými cenami za letenky po celom svete. Lety z Istanbulu, prakticky na všetky (trvalo obývané) svetadiely, patria k cenovo najdostupnejším v Európe. Turecké veľkomesto slúži ako vstupná brána na ázijský kontinent – z istanbulského letiska Sabiha Gökçen doletíte do rozličný krajín Ázie za rozumný peniaz nielen so vskutku kvalitným tureckým národným dopravcom Turkish Airlines, ale aj s ekonomicky vcelku dostupnými nízkonákladovkami Pegasus Airlines, Air Arabia či Flydubai.

0