VLetenky

Istanbul s Wizz Air od 45 EUR

Modrá mešita
Modrá mešita (Sultan Ahmet Camii) blízko rovnomenného námestia (foto: Chadica/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen za poznávaním (či nakupovaním) sa máte šancu vybrať do jediného svetového (veľko)mesta situovaného súčasne na dvoch svetadieloch so spoločnosťou Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do tureckého Istanbulu sú v predaji za 13980 HUF (alebo v prepočte cca 45 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Uvedená suma platí pri cestovaní s malou príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia iba 7780 HUF (asi 25 EUR). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým počas marca 2015.

Príklad rezervácie obojmsernej letenky do Istanbulu nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 22. marca s návratom z Istanbulu-Sabiha Gökçen (SAW) dňa 28. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Istanbul za 13980 HUF bez WDC / 7780 HUF s WDC (22.03.-28.03.2015)

Istanbul

Rušnému 14-miliónovému Istanbulu patrí neobyčajné geografické špecifikum – jediné svetové veľkomesto, ktoré sa rozkladá súčasne na dvoch kontinentoch. Pri návšteve tohto pôsobivého tureckého sídla, rozprestierajúceho sa okolo Bosporskej úžiny, určite nevynechajte svetoznáme špeciality – pôvabnú svätyňu Hagia Sofia, prekrásnu Modrú mešitu či majestátny Topkapi Palace (všetky tieto fantastické miesta Vás očakávajú v oblasti Sultanahmetovho námestia). Váš pohodový pobyt si skúste spríjemniť prehliadkou famóznych “tureckých kúpeľov” (hamam).

Vášnivých milovníkov nákupov istotne nesklamú typické miestne orientálne trhy. Nenechajte si ujsť ani vyhliadkovú plavbu loďou po Bosporskej úžine. Futbalových fanúšikov nepochybne nadchne kvalitný domáci zápas (alebo v lepšom prípade duel európskych súťaží UEFA) jedného z legendárnych istanbulských veľkoklubov Galatasaray, Fenerbahçe či Beşiktaş.

Ekonomicky lákavé lety z Istanbulu do celého sveta

Impresívny Istanbul, najľudnatejšie turecké sídlo, privábi cestovateľov aj veľmi pútavými cenami za letenky po celom svete. Lety z Istanbulu, v podstate na všetky (trvalo obývané) svetadiely, patria k cenovo najdostupnejším v Európe. Turecké veľkomesto slúži ako vstupná brána na ázijský svetadiel – z istanbulského letiska Sabiha Gökçen doletíte do rôznych krajín Ázie za veľmi rozumné “dukáty” nielen s veľmi kvalitným tureckým národným dopravcom Turkish Airlines, ale i s ekonomicky celkom dostupnými nízkonákladovkami Pegasus Airlines, Air Arabia či Flydubai.

0