VLetenky

Istanbul s Turkish Airlines od 84 EUR

Maiden Tower
“Panenská veža” Kiz Kulesi (Maiden Tower) v Bosporskej úžine (foto: Edwin Poon/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen za poznávaním (či nákupmi) sa majú možnosť vypraviť (aj počas letných prázdnin) do jediného svetového (veľko)mesta situovaného súčasne na dvoch kontinentoch aj cestovatelia z východnejších partií Slovenska vďaka novej linke Turkish Airlines (Star Alliance) z Košíc do Istanbulu.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do tureckej metropoly Istanbul kúpite za 2259 CZK (alebo v prepočte cca 84 EUR) s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 16. júna 2016 do 31. marca 2017, min. doby pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete od spustenia linky v polke júna do konca letného letového poriadku v októbri 2016).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Istanbulu nech bude napr. odlet z Košíc (KSC) dňa 5. júla s návratom z Istanbulu-Atatürk (IST) dňa 12. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Istanbul za 2259 CZK (05.07.-12.07.2016)
Košice – Istanbul za 97 EUR (rezervácia v SJ)

Istanbul

Rušnému 14-miliónovému Istanbulu patrí neobyčajné geografické špecifikum – jediné svetové veľkomesto, ktoré sa rozkladá zároveň na dvoch svetadieloch. Pri návšteve tohto pôsobivého tureckého sídla, rozprestierajúceho sa okolo Bosporskej úžiny, určite neobíďte preslávené pozoruhodnosti – pôvabnú svätyňu Hagia Sofia, prekrásnu Modrú mešitu či majestátny Topkapi Palace (všetky tieto fantastické miesta Vás očakávajú v oblasti Sultanahmetovho námestia). Váš pohodový pobyt si skúste spríjemniť návštevou famóznych “tureckých kúpeľov” (hamam).

Vášnivých milovníkov nakupovania istotne nesklamú typické miestne orientálne trhy. Nenechajte si ujsť ani vyhliadkovú plavbu loďou po Bosporskej úžine. Futbalových fanúšikov nepochybne nadchne kvalitný domáci zápas (alebo v lepšom prípade duel európskych súťaží UEFA) jedného z legendárnych istanbulských veľkoklubov Galatasaray, Fenerbahçe či Beşiktaş.

Ekonomicky lákavé lety z Istanbulu do celého sveta

Impresívny Istanbul, najľudnatejšie turecké sídlo, privábi cestovateľov aj vskutku výhodnými cenami za letenky po celom svete. Lety z Istanbulu, v podstate na všetky (trvalo obývané) svetadiely, patria k cenovo najdostupnejším v Európe. Turecké veľkomesto slúži ako vstupná brána na ázijský kontinent – z istanbulského letiska Sabiha Gökçen docestujete do rôznych krajín Ázie za rozumnú sumu nielen s kvalitným tureckým národným dopravcom Turkish Airlines, ale aj s ekonomicky celkom dostupnými nízkonákladovkami – okrem Pegasus Airlines i Air Arabia či Flydubai.

0