VLetenky

Istanbul s Pegasus Airlines za 56 EUR

Kiz Kulesi
“Panenská veža” Kiz Kulesi v Bosporskej úžine (foto: Mehmet Karaarslan/Wikimedia Commons/CC0)

Nielen za poznávaním (či nákupmi) sa máte šancu vybrať (i na víkendový výlet) do jediného svetového (veľko)mesta položeného zároveň na dvoch svetadieloch s Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do rušnej tureckej metropoly Istanbul sa predávajú za 56 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude kúpa cez mobilnú aplikáciu leteckej spoločnosti do 3. januára 2016, v rámci ktorej získate zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v dobe od 8. februára do 31. mája 2016 (s výnimkou blackoutu 13.05.-23.05.2016). V priebehu rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou) zaškrtnúť “políčko” s názvom “mobilnej” kampane (“Your festive gift: 30% off…”) a následne bude základná cena (81 EUR) znížená o 30% (na 56 EUR).

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od konca marca do konca mája 2016 (okrem vylúčených období).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Istanbulu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 8. apríla (piatok) s návratom z Istanbulu-Atatürk (IST) dňa 10. apríla 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Istanbul za 56 EUR na mobilnej aplikácii (08.04.-10.04.2016/ 81 EUR pred zľavou)

Istanbul

Pulzujúcemu 14-miliónovému Istanbulu patrí nezvyčajné geografické špecifikum – jediné svetové veľkomesto, ktoré sa rozprestiera súčasne na dvoch kontinentoch. Pri návšteve tohto impresívneho tureckého sídla, rozkladajúceho sa okolo Bosporskej úžiny, istotne nevynechajte svetoznáme špeciality – príťažlivú svätyňu Hagia Sofia, nádhernú Modrú mešitu či impozantný Topkapi Palace (všetky tieto fascinujúce miesta Vás čakajú v oblasti Sultanahmetovho námestia). Váš pohodový pobyt si skúste spríjemniť návštevou znamenitých “tureckých kúpeľov” (hamam).

Vášnivých milovníkov nakupovania určite nesklamú tradičné miestne orientálne trhy. Nenechajte si ujsť ani vyhliadkovú lodnú plavbu po Bosporskej úžine. Futbalových priaznivcov nepochybne nadchne kvalitný domáci duel (alebo v lepšom prípade zápas európskych súťaží UEFA) jedného z preslávených istanbulských veľkoklubov Galatasaray, Fenerbahçe či Beşiktaş.

Ekonomicky pútavé lety z Istanbulu do celého sveta

Pôsobivý Istanbul, najľudnatejšie turecké sídlo, priláka cestovateľov i vskutku výhodnými cenami za letenky po celom svete. Lety z Istanbulu, prakticky na všetky (trvalo obývané) kontinenty, patria k cenovo najdostupnejším v Európe. Turecké veľkomesto slúži ako vstupná brána na ázijský svetadiel – z istanbulského letiska Sabiha Gökçen doputujete do rozličných krajín Ázie za rozumný peniaz nielen s kvalitným tureckým národným dopravcom Turkish Airlines, ale i s ekonomicky vcelku dostupnými nízkonákladovkami – okrem Pegasus Airlines aj Air Arabia či Flydubai.

0