VLetenky

Istanbul s Pegasus Airlines od 56 EUR

Istanbul
Modrá mešita (Sultan Ahmet Camii) blízko rovnomenného námestia (foto: Dennis Jarvis/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen za poznaním (či nákupmi) sa máte príležitosť vypraviť (aj na víkendový výlet) do jediného svetového (veľko)mesta situovaného súčasne na dvoch kontinentoch pri využití promoakcie spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z Viedne i ďalších stredoeurópskych letísk).

Spiatočné letenky do Istanbulu sa predávajú za 56 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Za podobnú sumu možno letieť aj z Budapešti či z Prahy.

Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude nákup cez mobilnú aplikáciu leteckej spoločnosti do 27.09.2015, v rámci ktorého získate zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v čase od 2. novembra 2015 do 26. marca 2016 (s výnimkou blackoutu 18.12.2015-13.01.2016, 22.01.-08.02.2016 a 24.03.-25.03.2016). Počas rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou) označiť “políčko” s názvom “mobilnej” kampane (a následne bude základná cena znížená o 30%).

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve hlavne v dobe od začiatku decembra 2015 do konca marca 2016 (okrem uvedených vylúčených období).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Istanbulu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. decembra (sobota) s návratom z Istanbulu-Atatürk (IST) dňa 7. decembra 2015 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Istanbul za 56 EUR na mobilnej aplikácii (05.12.-07.12.2015 / 81 EUR pred zľavou)

Istanbul

Rušnému 14-miliónovému Istanbulu patrí neobyčajné geografické špecifikum – jediné svetové veľkomesto, ktoré sa rozkladá súčasne na dvoch svetadieloch. Pri návšteve tohto pôsobivého tureckého sídla, rozprestierajúceho sa okolo Bosporskej úžiny, určite nevynechajte legendárne špeciality – pôvabnú svätyňu Hagia Sofia, prekrásnu Modrú mešitu či majestátny Topkapi Palace (všetky tieto fantastické miesta Vás očakávajú v oblasti Sultanahmetovho námestia). Váš pohodový pobyt si skúste spríjemniť návštevou famóznych “tureckých kúpeľov” (hamam).

Vášnivých milovníkov nakupovania istotne nesklamú typické miestne orientálne trhy. Nenechajte si ujsť ani vyhliadkovú lodnú plavbu po Bosporskej úžine. Futbalových fanúšikov nepochybne nadchne kvalitný domáci zápas (alebo v lepšom prípade duel európskych súťaží UEFA) jedného zo svetoznámych istanbulských veľkoklubov Galatasaray, Fenerbahçe či Beşiktaş.

Ekonomicky lákavé lety z Istanbulu do celého sveta

Impresívny Istanbul, najľudnatejšie turecké sídlo, privábi cestovateľov aj vskutku výhodnými cenami za letenky po celom svete. Lety z Istanbulu, v podstate na všetky (trvalo obývané) kontinenty, patria k cenovo najatraktívnejším v Európe. Turecké veľkomesto slúži ako vstupná brána na ázijský svetadiel – z istanbulského letiska Sabiha Gökçen docestujete do rôznych krajín Ázie za rozumné dukáty nielen s kvalitným tureckým národným dopravcom Turkish Airlines, ale aj s ekonomicky celkom dostupnými nízkonákladovkami – okrem Pegasus Airlines i Air Arabia či Flydubai.

0