VLetenky

Istanbul s Onur Air od 81 EUR

Istanbul
Modrá mešita (Sultan Ahmet Camii) v blízkosti rovnomenného námestia (foto: lubitzpr/Pixabay/CC0)

Nielen za poznaním (či nákupmi) sa máte šancu vydať do jediného svetového (veľko)mesta položeného zároveň na dvoch svetadieloch z Viedne popri (celoročných linkách) Turkish Airlines a Pegasus Airlines aj na pravidelnom spojení ďalšej tureckej leteckej spoločnosti s názvom Onur Air (na hlavné istanbulské letisko v európskej “polovici” mesta).

Spiatočné letenky do Istanbulu možno kúpiť za 81 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu októbra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Istanbulu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 16. októbra (piatok) s návratom z Istanbulu-Atatürk (IST) dňa 19. októbra 2015 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Istanbul za 81 EUR (16.10.-19.10.2015)

Istanbul

Pulzujúcemu 14-miliónovému Istanbulu patrí nezvyčajné geografické špecifikum – jediné svetové veľkomesto, ktoré sa rozprestiera zároveň na dvoch kontinetoch. Pri návšteve tohto impresívneho tureckého sídla, rozkladajúceho sa okolo Bosporskej úžiny, istotne neobíďte preslávené špeciality – príťažlivú svätyňu Hagia Sofia, nádhernú Modrú mešitu či impozantný Topkapi Palace (všetky tieto fascinujúce miesta Vás čakajú v oblasti Sultanahmetovho námestia). Váš pohodový pobyt si skúste spríjemniť návštevou znamenitých “tureckých kúpeľov” (hamam).

Vášnivých milovníkov nakupovania určite nesklamú tradičné miestne orientálne trhy. Nenechajte si ujsť ani vyhliadkovú lodnú plavbu po Bosporskej úžine. Futbalových priaznivcov nepochybne nadchne kvalitný domáci duel (alebo v lepšom prípade zápas európskych súťaží UEFA) jedného z preslávených istanbulských veľkoklubov Galatasaray, Fenerbahçe či Beşiktaş.

Ekonomicky pútavé lety z Istanbulu do celého sveta

Pôsobivý Istanbul, najľudnatejšie turecké sídlo, priláka cestovateľov i veľmi priaznivými cenami za letenky po celom svete. Lety z Istanbulu, prakticky na všetky (trvalo obývané) kontinenty, patria k cenovo najvýhodnejším v Európe. Turecké veľkomesto slúži ako vstupná brána na ázijský kontinent – z istanbulského letiska Sabiha Gökçen doputujete do rozličných krajín Ázie za rozumný peniaz nielen s vskutku kvalitným tureckým národným dopravcom Turkish Airlines, ale i s ekonomicky vcelku dostupnými nízkonákladovkami Pegasus Airlines, Air Arabia či Flydubai.

0