VLetenky

Istanbul s Onur Air od 65 EUR

Istanbul
Sultan Ahmet Camii (Modrá mešita) v blízkosti rovnomenného námestia (foto: bissartig/Pixabay/CC0)

Nielen za poznaním (či nákupmi) sa možno vypraviť do jediného svetového (veľko)mesta situovaného súčasne na dvoch kontinentoch z rakúskej Viedne popri (celoročných linkách) Turkish Airlines a Pegasus Airlines aj na pravidelnom spojení ďalšej tureckej leteckej spoločnosti pod názvom Onur Air (na hlavné istanbulské letisko v európskej “polke” mesta).

Spiatočné letenky do Istanbulu sú v predaji za 65 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri aplikácii kupónu “SCHNAPP@20” oprávňujúceho na zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 85 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 28. októbra.

Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas doby platnosti zimného letového poriadku (s predajom do 28. októbra).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Istanbulu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 27. novembra (piatok) s návratom z Istanbulu-Atatürk (IST) dňa 30. novembra 2015 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Istanbul za 65 EUR (27.11.-30.11.2015 s promokódom / 85 EUR pred zľavou)

Istanbul

Rušnému 14-miliónovému Istanbulu patrí neobyčajné geografické špecifikum – jediné svetové veľkomesto, ktoré sa rozkladá zároveň na dvoch svetadieloch. Pri návšteve tohto pôsobivého tureckého sídla, rozprestierajúceho sa okolo Bosporskej úžiny, určite nevynechajte svetoznáme špeciality – pôvabnú svätyňu Hagia Sofia, prekrásnu Modrú mešitu či majestátny Topkapi Palace (všetky tieto fantastické miesta Vás očakávajú v oblasti Sultanahmetovho námestia). Váš pohodový pobyt si skúste spríjemniť návštevou famóznych “tureckých kúpeľov” (hamam).

Vášnivých milovníkov nakupovania istotne nesklamú typické miestne orientálne trhy. Nenechajte si ujsť ani vyhliadkovú plavbu loďou po Bosporskej úžine. Futbalových fanúšikov nepochybne nadchne kvalitný domáci duel (alebo v lepšom prípade zápas európskych súťaží UEFA) jedného z legendárnych istanbulských veľkoklubov Galatasaray, Fenerbahçe či Beşiktaş.

Ekonomicky lákavé lety z Istanbulu do sveta

Impresívny Istanbul, najľudnatejšie turecké sídlo, privábi cestovateľov aj vskutku priaznivými cenami za letenky po celom svete. Lety z Istanbulu v podstate na všetky (trvalo obývané) svetadiely sa radia k cenovo najpútavejším v Európe. Turecké veľkomesto slúži ako vstupná brána na ázijský kontinent – z istanbulského letiska Sabiha Gökçen doletíte do rozličných krajín Ázie za rozumnú sumu nielen s kvalitným tureckým národným dopravcom Turkish Airlines, ale aj s ekonomicky celkom dostupnými nízkonákladovkami Pegasus Airlines, Air Arabia či Flydubai.

0