VLetenky

Island s WOW Air od 154 EUR

Aurora Borealis
Neskutočne fotogenická severná polárna žiara na Islande (foto: Victor Montol/Flickr/CC BY 2.0)

Na výlet nielen za fenoménom Aurora borealis do krajiny gejzírov a neposlušných sopiek láka pútavá ponuka islandskej aerolinky WOW Air (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky na geniálne severoeurópske súostrovie Island sú v predaji za 154 EUR s odletom z nemeckého (nízkonákladového) leteckého prístavu Berlín-Schönefeld (SXF).

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve nájdete od novembra 2015 do apríla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Island môže byť z Berlína-Schönefeld (SXF) dňa 19. novembra s návratom z islandského Reykjavíku (KEF) dňa 29. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Berlín-Schönefeld – Reykjavík za 154 EUR (19.11.-29.11.2015)
Berlín-Schönefeld – Reykjavík za 4154 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava do Berlína

Ako sa dopraviť do nemeckého hlavného mesta letecky?

Na letecký prískok do Berlína možno využiť doleuvedené alternatívy:

– z Bratislavy (BTS) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Ryanair (od 27.10.2015 denne)
– z Viedne (VIE) alebo z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Easy Jet (4x za týždeň)
– s Air Berlin na TXL z Viedne (5x denne)/Budapešti (2x denne)/Prahy (3x denne)/Krakova (3x denne)

Ako docestovať do nemeckej metropoly po zemi?

Na pozemný presun do Berlína (resp. viceversa) máte šancu využiť nasledovné varianty:
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 29 EUR z Bratislavy (za túto cenu nočné vlaky)
– (nočným) autobusom Flixbus od 29,50 EUR z Bratislavy, zastavujúcim aj na SXF (od 19 EUR z Prahy)
– pravidelnou autobusovou linkou Orangeways od 34 EUR z Bratislavy (od 20 EUR z Prahy)

Ak disponujete dostatočnými časovými možnosťami, zastavte sa vo fenomenálnom “tropickom letovisku” Tropical Islands (neďaleko Berlína), kde Flixbus zastavuje na linke z Prahy.

Island

Fascinujúci Island, rozprestierajúci sa na území s rozlohou viac ako 100 tisíc km², zaberá približne dvojnásobnú plochu ako Slovensko. Aj napriek svojej (pomerne nepriaznivej) geografickej polohe v oblasti severného polárneho kruhu sa môže pochváliť relatívne miernymi zimami pod vplyvom výrazne pôsobiaceho Golfského prúdu. Okúpať prakticky v každom ročnom období sa máte možnosť v nádhernej geotermálnej Modrej lagúne (Blue Lagoon), situovanej zhruba na polceste z medzinárodného letiska Keflavík Airport do pohodovej metropoly Islandu Reykjavík.

Fantastická krajina gejzírov, sopiek i ľadovcov

Z celkom pohodového islandského hlavného mesta azda Vaše kroky povedú do znamenitej oblasti Þingvellir National Park, k impozantným vodopádom Gullfoss alebo k majestátnemu neďalekému Veľkému Gejzíru “The Great Geysir”. O niečo ďalej smerom na východ natrafíte na nesmierne fotogenický región Landmannalaugar, najrozľahlejší európsky ľadovec Vatnajökull (položený v národnom parku s rovnakým názvom) a najväčšie európske ľadovcové jazero Jökulsárlón.

Island v septembri

September môže byť vcelku vhodnou dobou na odhaľovanie skrytých krás pôvabného Islandu. V tomto období po skončení hlavnej islandskej sezóny Vás očakávajú na ostrove vďačnejšie ceny i menej cestovateľov, pričom teploty sú len o máličko nižšie ako počas islandského leta a ešte stále máte k dispozícii dostatok denného svetla na spoznávanie skvelej islandskej prírody.

Islandská návšteva v zimnom období?

Milovníkom (severskej) zimy, netypickej “fotografie” a neskutičnej Aurora borealis by mohli na návštevu padnúť vhod i chladnejšie mesiace, kedy sa dá pozorovať dramatická polárna žiara. Ceny leteniek v tejto ére sú zvyčajne nízke a teploty znesiteľné i vďaka prítomnosti spomínaného teplého Golfského prúdu (nevýhodou však bude menší počet hodín denného svetla).

0